Ушомирська ОТГ є лідером спроможності громад Житомирської області та входить в десятку серед 366 ОТГ України

Оцінку фінансової спроможності 366-ти ОТГ проведено експертами Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, з огляду на здійснений моніторинг фінансової спроможності 366 об’єднаних громад на підставі результатів моніторингу виконання місцевих бюджетів за перше півріччя 2017 року та за 4 основними показниками, які відображають:

–  власні доходи на 1-го мешканця;

–  рівень дотаційності бюджетів (питома вага базової/реверсної дотації у доходах);

– питому вагу видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ (без трансфертів з державного бюджету);

– капітальні видатки на 1-го мешканця (без субвенцій з державного бюджету).

Аналіз свідчить про те, що найнижчі показники фінансової спроможності характерні для більшості невеликих громад. Виняток становлять окремі невеликі громади на території, яких розміщені бюджетоутворюючі підприємства та потужні підприємства реального сектору економіки.

Фінансовий ресурс при формуванні спроможних громад є найбільш визначальним критерієм, який забезпечить сталий розвиток громад.

Так, згідно цих критеріїв Ушомирська ОТГ посіла шосте місце в рейтингу фінансової спроможності серед 366 об’єднаних громад України і перше серед громад Житомирської області.

В той же час ще одна громада Коростенщини – Горщиківська знаходиться в середині рейтингу, де займає 180 місце в Україні та 13 серед 32 громад Житомирської області.

Наталія Колєнова,

старший інспектор відділу інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Коростенської РДА.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.