В Коростені КВЖРЕП №1 зобов’язали привести в порядок укриття по вулиці Шевченка 48-А

В Коростені КВЖРЕП №1 зобов’язали привести укриття по вулиці Шевченка 48-А в належний стан та забезпечити до нього доступ. Про це йдеться у відповіді на запит Суспільного Житомир за підписом Коростенського міського голови Володимира Москаленка.

Приводом для написання запиту кореспондентами Суспільного стала скарга одного з мешканців будинку по вулиці Шевченка 48-А Віктора Миколайовича, коли кореспонденти Суспільного Житомир проводили зйомки кількох укриттів Коростеня. Тоді чоловік розповів, що під час повітряної тривоги йому немає де ховатися, бо укриття в будинку не придатне для цього.

У відповіді на запит Суспільного йдеться, що балансоутримувачем найпростішого укриття в будинку по вулиці Шевченка 48-А є КВЖРЕП №1.

29 серпня 2022 року після обстеження двох підвальних приміщень цього будинку це укриття рекомендували включити до фонду захисних споруд Коростенської громади. Але за умов, що укриття обладнають відповідно до вимог та будуть підтримувати його у працездатному стані.

“Питання укриття в будинку по вулиці Шевченка розглянули на апаратній нараді 12 червня. КВЖРЕП №1 зобов’язали забезпечити безперешкодний цілодобовий доступ людей до укриття, визначити відповідальних осіб за належну експлуатацію укриття та доступ до нього”, – йдеться у відповіді.

Також в документі пишуть, що всім балансоутримувачам укриттів міста розіслали попередження про відповідальність згідно статті 135 Кримінального кодексу України. А саме, що в окремих випадках дії балансоутримувачів, коли укриття неналежно утримуються чи не мають вільного доступу, можуть кваліфікуватися як злочин “Залишення в небезпеці”.

Що відомо про проведення перевірок та стан укриттів

У 2022 році на Житомирщині взяли на облік та привели в готовність 2182 найпростіших укриття. На те, щоб привести до ладу фонд захисних споруд цивільного захисту області з бюджетів різного рівня виділили гроші на загальну суму 19 мільйонів гривень. Про це йдеться у відповіді на запит журналістів Суспільного Житомир, зробленого у січні 2023 року.

“Укриттів в місті достатньо”, – Коростенський міський голова Володимир Москаленко розповів про кількість та стан сховищ. Кореспонденти Суспільного побували в кількох укриттях.

Міська рада Коростеня подала заявку на отримання субвенції на будівництво укриття в міському ліцеї №8. Якщо держава не дасть гроші – збудуємо своїми силами, сказав перший заступник Коростенського міського голови Володимир Вигівський.

На Житомирщині 28 відсотків захисних споруд непридатні для використання, з них вісім відсотків під час оперативних перевірок були зачинені без можливості потрапити до них.

10 випадків порушення правил облаштування, утримання або доступу до укриттів розслідують працівники поліції Житомирської області. Ще 11 справ передали до суду. Про це говорили під час підбиття попередніх підсумків перевірок укриттів та сховищ в області 16 червня 2023 року.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.