В Коростенському районі були знайдені рештки 4-х солдат РСЧА, які загинули в 1941р.

Про знахідку розповідає Історико-патріотичне об’єднання «Пошук»

22 травня група проводила пошукові роботи в Коростенському районі Житомирської області. Відпрацьовували інформацію від шукача монет. Як нам стало відомо, восени минулого року він знайшов радянську каску з черепом всередині. Довгий час тримав інформацію у секреті і лише нещодавно вирішив повідомити про свою знахідку нашу організацію.

Локація виявилась доволі складною, адже у яму почали поступати ґрунтові води. У зв’язку з цим нам довелося робити дренажі та періодично вичерпувати воду відрами. При розширенні ями виявилось, що в ній лежить не один солдат, а набагато більше. Так як не було фізичної можливості зробити повноцінну зачистку і ми не були впевнені на 100%, що нам вдасться правильно розділити солдат, було прийнято рішення зробити умовне розділення.

Після завершення робіт на локації на банери було викладено рештки 4-х солдат РСЧА, які загинули в липні-серпні 1941 року. При солдатах не було взуття, підсумків, ременів та інших штатних речей. Лише одна каска, скляна фляга та окуляри. Припускаємо, що в них все забрали свої… в тому числі і медальйони. Нажаль воїни залишаться невідомими.

Після обіду продовжили працювати в даному квадраті і нам вдалося знайти, ще одного солдата РСЧА. В яму також прибувала вода, але в меншій кількості. При солдаті була каска СШ-39, протигаз, декілька радянських монет… взуття та медальйон відсутні.

Загалом за день було знайдено 5 солдат РСЧА. Нажаль всі воїни залишаться невідомими. Роботи на даній локації будуть продовжені.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.