В Коростенському районі офіційно відкрили сучасну сільську амбулаторію

Урочисто відкрити та знайомитися з роботою найвіддаленішої сучасної сільської амбулаторії на Житомирщині у селі Хочин, Олевської територіальної громади, будівництво якої завершили у вересні цього року, завітали сьогодні поважні гості. А саме народний депутат України Арсеній Пушкаренко, голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, заступниця голови Коростенської районної державної адміністрації Юрія Тарасюка – Лариса Хоречко, Олевський міський голова Сергій Лисицький та представники засобів масової інформації.

Відкрита амбулаторія в Хочині сьогодні є прикладом підтримки розвитку села та того, як разом можна робити великі справи на благо громади. Це приклад реалізації програми Президента «Велике будівництво», яка створена і працює задля турботи про здоров’я громадян України.

На сьогоднішній день амбулаторія обслуговує майже 3 тисячі жителів Хочине та прилеглих сіл, зокрема з Юрове, Перги, Копище, Майдану Копищанського та Рудні Хочинської. До цього переважна більшість жителів зверталися до місцевого ФАПу, проте не могли отримати повноцінної якісної первинної медичної допомоги та скеровувались в Олевську лікарню, яка під час пандемії постійно була залучена до лікування хворих на COVID-19.

Загальний бюджет створення сучасної амбулаторії на селі склав понад 9 мільйонів гривень, з яких 10% – співфінансування з місцевого бюджету. Вчергове Олевська громада стала прикладом співпраці з Державою для реалізації важливих медичних інфраструктурних проєктів.

Затишна будівля, комфортні умови праці та все необхідне для надання первинної допомоги. Тут враховані сучасні вимоги до приміщень та медичного обладнання. Нова амбулаторія збудована з усіма вимогами щодо зручності та доступності для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю.

Варто зазначити, що амбулаторія має реєстратуру, два кабінети сімейного лікаря, маніпуляційний та оглядовий кабінети, процедурну, стерилізаційну, кімнату для персоналу, залу очікувань, кабінети щеплень і здорової дитини, підсобні та туалетні кімнати, в тому числі інклюзивні. Також у приміщенні передбачене і житло для лікаря, зокрема, двокімнатна квартира. Як бачимо, це не просто сучасна будівля. Це і сучасне обладнання для надання якісної медичної допомоги.

Ще одним помічником для медичних працівників закладу став службовий автомобіль «Renault Duster», що допомагає надавати мешканцям громади невідкладну медичну допомогу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.