В Коростенському районі планують розміщення вітряних електростанцій

На офіційному сайті Коростенської районної адміністрації оголошено про громадські слухання, що пройдуть 25 жовтня 2019 року в Михайлівській та Сингаївських сільських радах на теми:

«Детальний план території земельної ділянки яка розташована за межами населених пунктів на території Михайлівської сільської ради Коростенського району, Житомирської області з метою зміни цільового призначення з «землі запасу» на «для розміщення, будівництва експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» та передачі на умовах оренди, для будівництва об’єктів ВЕС».

та

«Детальний план території дев’ятнадцяти земельних ділянок по 0,32га кожна, загальною площею 6,08га, які розташовані за межами населених пунктів на території Сингаївської (1 земельна ділянка) Берестовецької (7 земельних ділянок), Дідковицької (6 земельних ділянок), Сарновицької (5 земельних ділянок) сільських рад Коростенського району, Житомирської області, з метою зміни цільового призначення з «землі запасу» на «для розміщення, будівництва експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» для будівництва об’єктів ВЕС».

Як зазначено в оголошеннях:

“Детальний план території розроблений ТОВ «ЛАД-ЛН», замовником є Коростенська районна Державна адміністрація відповідно до ст.10 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Строк подання письмових пропозицій та зауважень до детального плану від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань – з 27.09.2019 року до 28.10.2019 року. Пропозиції приймаються за адресою: м. Коростень, вул. Грушевського, 60/2 або с. Сингаї, вул. Радянська, 5. Телефон для довідок (04142) 6-13-42; (04142)-6-13-31.

Пропозиції, що надаються, повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

У громадських слуханнях можуть взяти участь повнолітні громадяни, суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), представники їх об’єднань, наукових закладів, громадських організацій, місцевого органу самоврядування, а також консультативно – дорадчих органів, створених при органах державної влади і органах місцевого самоврядування, які представляють інтереси громадян і суб’єктів господарювання”.

Як бачимо, чи будуть розміщені ВЕС на території Коростенського району залежить в першу чергу від жителів Коростенщини та місцевої влади.

Хочеться відзначити, що протягом останнього десятиліття в світовій енергетиці безперечну першість за темпами розвитку незмінно утримує саме вітроенергетика. Темпи приросту сумарної потужності ВЕС протягом останніх років коливаються у межах 20-30 відсотків щороку. Лідерами у цій справі є США, що планують до 2010 року довести сумарну потужність своїх ВЕС до 16000 МВт. Німеччина за той же період планує довести цей показник до 13000 МВт. А Данія планує покрити власні потреби в електроенергії за рахунок вітроенергетики рівно наполовину.

Важливо! ВЕС дозволяють генерувати електричний струм, не забруднюючи навколишнє середовище шкідливими викидами. Енергія вітру – практично невичерпне джерело енергії, до того ж собівартість отримуваної електрики дозволяє їй на рівних конкурувати з традиційними джерелами енергії.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.