В Коростенському районі проводять перевірку рівня споживчих цін

Сьогодні перший заступник начальник Коростенської районної військової адміністрації Сергій Кириченко провів робочу зустріч з начальником управління держпродспоживслужби в Коростенському районі Наталією Васьківською щодо контролю за рівнем споживчих цін на території району.

На сьогоднішній день це надзвичайно важливе та актуальне питання, адже в Україні з початку війни відбулось загострення проблем безпеки та логістики, що призвели до зростання цін на продукти харчування, ліки, паливо, транспортні послуги.

Так, лише за березень:

• продукти харчування подорожчали на 6,4% (в річному вимірі +19,6%);

• фармацевтична продукція – на 7,7% (в річному вимірі +13,0%);

• автомобільне паливо – на 7,7% (в річному вимірі +30,0%);

• транспортні послуги – на 2,6% (в річному вимірі +20,3%).

Зважаючи на те, що через воєнні дії чимало людей залишились без роботи, на тимчасовому вимушеному про постої, платіжна спроможність українців зменшилась в рази. Саме тому державою проводиться контроль за рівнем споживчих цін.

«Маємо в першу чергу діяти в межах законодавства та в інтересах людей. Необхідно вживати заходи, які будуть спрямовані на недопущення дестабілізації цінової ситуації на ринку продовольства», – зауважив під час зустрічі Сергій Кириченко.

В свою чергу Наталія Васьківська додала, що незважаючи на воєнні дії в Коростенському районі торгівельні мережі в повній мірі забезпечують населення соціально значущими товарами.

«Ми зі свого боку вживаємо всі необхідні та визначені законом заходи щодо контролю за рівнем цін на основні групи соціально значущих товарів та робимо все можливе аби не допустити їх різкого зростання», – підсумувала Наталія Васьківська.

Також під час зустрічі було обговорено роботу групи, що вже працює на Коростенщині з метою здійснення моніторингу за цінами на ринках та торгових мережах громад району.

Наталія Колєнова,

старший інспектор відділу інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю Коростенської РВА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.