В Коростенському районі зафіксовано випадок сказу собаки

Коростенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що станом на 11.04.2023 року у населеному пункті с. Давидки по вул. Центральна, Горщиківської сільської ради, Коростенського району зафіксовано випадок сказу собаки.

Спеціалістами Коростенської районної державної лікарні ветеринарної медицини проведено епізоотичне розслідування.

У ході розслідування зі слів жительки села стало відомо, що 07.04.2023 р. тварина (собака) декілька годин перебувала за межами домогосподарства, згодом вона помітила у неї ознаки збудження, слинотечу та агресивну поведінку до власниці, яка проявилась у вигляді покусу без ознак пошкодження шкіряного покриву.

Про що 07.04.2023 року власниця повідомила Коростенський відділ Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини. Фахівцями Коростенського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини надано рекомендації, щодо ізолювання даної тварини (собака) та спостереження за нею протягом 10 днів згідно Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» від 15.03.1994 року № 5.

11.04.2023 року о 09:20 год. громадянка повідомила завідувача Коростенського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини про те, що в ніч з 10 на 11 квітня 2023 року тварина (собака) загинула.

11.04.2023 року о 11:00 год. фахівцями Коростенського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини виїхавши в с.Давидки проведено вимушену дезінфекцію Віросаном-Ф 1 % розчином з інтервалом в 1 годину, на місці знаходження трупа собаки, а також на території приватного господарства та проведено вимушену вакцинацію наявного поголів’я тварин у домогосподарстві.

Труп собаки помістили в поліетиленовий пакет і доставили до Коростенського відділу Житомирської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Відібраний патологічний матеріал 12.04.2023 року відправлений в Житомирську регіональну державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, встановлено сказ (експертиза № 000698 п.м/23 від 12.04.2023 року).

Начальник Коростенського районного управління Держпродспоживслужби

Наталія ВАСЬКІВСЬКА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.