В рамках операції «МАК» оперативники виявили вирощування коноплі у Коростенському районі

Як повідомляє Головне управління Національної поліції в Житомирській обл., 23 червня в рамках профілактичних заходів «МАК» коростенські оперативники та працівники сектору превенції Житомирського РУП виявили на територіях домоволодінь жителів районів близько 240 рослин маку та ще 30 – коноплі. Нині по усім фактам тривають досудові розслідування.

Під час профілактичних заходів на Коростенщині нарковмісні рослини правоохоронці вилучили з обійстя жителя села Сингаїв. 240 рослин снодійного маку оперативники районного управління поліції виявили на території домоволодіння 38-річного чоловіка.

За цим фактом відкрите досудове розслідування за ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи коноплі) КК України.

Наразі на Житомирщині, як і по всій Україні, тривають оперативно-профілактичні заходи поліції щодо попередження та виявлення фактів незаконного вирощування нарковмісних рослин на приватних територіях громадян.

Водночас правоохоронці попереджають про визначені законодавством обмеження, що стосуються посіву снодійного маку та конопель. За їх порушення передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин або конопель у кількості до 10 рослин, – караються штрафом від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або конопель від 10 до 50 розцінюється вже як кримінально каране діяння, за яке передбачено, у тому числі, і арешт до 6 місяців або обмеження волі строком до 3 років.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.