Вакцинуватися від кору – захистити себе та дітей від захворювання

На Житомирщині щотижня ще з’являються нові випадки захворювання на кір. За інформацією Житомирського обласного лабораторного центру, станом на 16 травня 2019 року в області на кір захворіли 1524 людини. 1227 осіб із числа захворілих не мають щеплення, або дані про їх вакцинацію відсутні. В області є достатня кількість доз вакцини, щоб зробити щеплення всім згідно Календаря, а також надолужити тим, хто пропустив вчасно планову вакцинацію.

Нагадаємо, що у Міністерстві здоров’я України внесли зміни до профілактичного календаря щеплень. Тепер для дорослих зняли обмеження за віком. Кожен може вакцинуватися, якщо немає двох доз вакцин. Також зміни стосуються дітей. Згідно з новим  наказом, за наявності епідемічних показань, пов’язаних із можливим ризиком інфікування у випадку контакту дитини з джерелом інфекції, дозволяється введення дози вакцини у віці від 6 місяців. У такому випадку введена доза (нульова) не зараховується як перша доза вакцинації за віком. Подальші планові щеплення проводяться згідно з Календарем профілактичних щеплень, з дотриманням інтервалу між нульовою дозою та подальшими плановими щепленнями не менше одного місяця.

Тільки дві дози вакцини проти кору захищають від ускладнень від цієї хвороби.

На Житомирщині відповідно до Календаря профілактичних щеплень у 2019 році заплановано щепити від кору, паротиту та краснухи 12 тис. 881 дитину, віком 1 рік та 14 тис. 758 дітей віком 6 років. За чотири  місяці поточного року щеплення в однорічному віці отримали 4 тис. 115 дітей (31,9%) від підлягаючих щепленням, вакцинацією у віці 6 років охоплено10 тис. 609 дітей (71,9%).

Також в області проводиться вакцинація проти кору дітей вікових категорій: старше 2 років та старше 7 років, які з різних причин не були вчасно вакциновані або ревакциновані. Станом на 01 травня поточного року із 2 тис. 940 дітей, які підлягали першому щепленню від кору, епідемічного паротиту, краснухи, із порушенням Календаря профілактичних щеплень вакциновано 1 тис. 724 (58,6%), а із 3 тис. 733 дітей 7 років і старших друге щеплення отримали 3 тис. 032 особи (81,2%).

З початку року проводиться вакцинація дорослих осіб із груп епідеміологічного ризику. За 4 місяці цього року таких щеплено 14 тис. 086 осіб.

http://korosten-rda.gov.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.