Відбулась Обласна краєзнавчо-археологічна конференція «Древлянські гради – від спадщини до сталого розвитку»

Як повідомляє сайт Коростенської міської ради, з нагоди відзначення Дня міста Коростеня, 27 травня у конференц-залі Коростенського міського Палацу культури була проведена обласна краєзнавчо-археологічна конференція «Древлянські гради» – від спадщини до сталого розвитку» під патронатом Почесного Амбасадора Житомирщини Андрія Петраускаса.

Під час важливого заходу були висвітлені аспекти збереження та популяризації пам’яток археології північної частини Житомирської області. Зокрема були презентовані програма археологічних досліджень пам’яток кам’яної доби у м.Коростень у 2023-2025 роках відомим науковцем Залізняком Л.Л, книга «Древлянські гради» авторами Петраускаса А.В, Хоменка, С.А., Тарабукіна О.О.

Активно відбулося обговорення учасниками конференції реалізації проєкту «Екотуристичний маршрут «Древлянські гради» в громадах Коростеня, Малина, Овруча, Олевська Житомирської області.

Наголошено на важливості об’єднання у справі музеєфікації археологічних пам’яток та створення музеїв під відкритим небом (скансенів) древлянської культурної спадщини, доповнення туристичного потенціалу громад «живою історією».

Серед присутніх були висловлені важливі думки та пропозиції, спрямовані на впровадження заходів використання пам’яток археології та заповідників у поєднанні з «живою» історією в музейній, туристичній, інших галузях, активізацію краєзнавчої діяльності.

Висловлюємо вдячність всім, хто долучився до участі в конференції.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.