Виноградна лоза Валерія Кончаківського з с.Бехи. Відео

Продовжуємо розповідати про цікавих людей, їх захоплення, про земляків, українців, які живуть і працюють поряд з нами. Днями журналісти Коростенської райдержадміністрації завітали в гості до дуже цікавої, неординарної людини, людини, що плекає любов до землі, до природи – до Валерія Кончаківського.

Валерій Васильович Кончаківський разом з дружиною Наталією Іванівною проживає в селі Бехи Коростенського району. За своє життя займався різними справами і в усьому мав успіх, бо брався до всього відповідально і праці докладав не мало. Але найбільша пристрасть Валерія Васильовича – це розведення різноманітних сортів винограду, ожини, малини і навіть маракуйї. Улюбленій справі він разом з дружиною Наталією присвятили останні 8 років свого життя.

Площа на якій вирощують виноград – близько 10 соток.  На сьогоднішній день на присадибній ділянці родини Кончаківських в селі Бехи Коростенської територіальної громади Коростенського району налічується близько 100 сортів колекційного винограду, вирощеного руками пана Валерія, з яких плодоносять 48 винних та універсальних сортів, в розсаднику має 64 сорти. Посадковий матеріал купує у передовиків української селекції виноградарства.

Не відстає від нього і дружина. Пані Наталія, корінна коростенка, що нині живе в селі Бехи, своїми руками виростила та виплекала близько 70 сортових видів троянд , які заворушують своїм ароматом, 26 сортів лохини, велику кількість сортів ожини та малини.

Найбільшим захопленням є аналіз вирощування та лозоводство, своєю працею ще раз довів, що будь-який із сортів, чи форм, можуть прижитися і дати великий врожай в агрокліматичних умовах Коростенщини.

Надзвичайна родина, що переїхала з міста в село, пишається своїми здобутками. А про виноград пана Валерія в Коростенському районі вже ходять легенди.

Плоди винограду реалізують на продаж місцевому населенню.

За словами Валерія Васильовича, підготовка винограду до зими у нашому регіоні має величезне значення. Адже саме від того, як якісно будуть укриті виноградні кущі, залежить не тільки їх врожайність на майбутній рік, але і взагалі питання їх виживання. З цієї причини до такого питання слід підходити з усією можливою серйозністю і відповідальністю.

Виноградарство – це важкий труд, а хто трудиться, той пожинає плоди своєї праці.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.