“Волонтери Фортуни” з Коростеня – найбільш активна благодійна організація нашого міста

З перших днів повномасштабного вторгнення “Волонтери Фортуни” із Коростеня на Житомирщині закрили тисячі запитів від військових з передової. Спочатку волонтери почали годувати місцевих захисників та медиків. З часом винайняли приміщення, створили штаб і розширили свою діяльність, йдеться у матеріалі сайту “Ранку Вдома”.

З перших днів повномасштабної війни “Волонтери Фортуни” закрили тисячі найрізноманітніших запитів з фронту. Машини, дрони, тепловізори, їжа, кікімори, одяг та аптечки. Для цих волонтерів немає нічого неможливого.

“Ми розпочали роботу з другого дня війни. Почалася вона з заклику нагодувати захисника, зробити добру справу. Я думаю, що у Коростені, як і в кожному місті, сформувалися блокпости на кожному виїзді з міста. Хлопці, звісно, тоді стояли голодні”, — розповідає голова ГО “Волонтери Фортуни” Валентина Степанчук.

Голова громадської організації Валентина Степанчук разом з сестрою зібрали кошти, продукти людей і почали готувати для захисників.

“Це був сніданок, обід, вечеря. Ми годували частину, яка знаходиться поруч, там, де 700 осіб. Перші місяці ми “тягнули” цю частину. Ми годували лікарів в наших лікарнях, які також тоді працювали без перерв. також ми годували військових, які знаходилися на всіх блокпостах”, — провадить волонтерка.

З часом винайняли приміщення, створили штаби й розширили свою діяльність. Шили плитоноски та балаклави, плели маскувальні сітки, які кікімори.

“Це наш цех з виготовлення кікімор — це маскувальні халати. Ми їх плетемо самотужки. Купуємо сітку для огірків, швачки зшивають її, потім беремо мішки з під кави, розпускаємо і робимо кікімори. Вже тисячу штук зробили”, — додає Валентина Степанчук.

З кожним днем до організації долучалися жінки, які мають досвід у швейній справі. Вони розробили конструкцію теплого, зручного, водовідштовхувального спальника та почали шити флісовий одяг.

Також займаються медичним забезпеченням воїнів у шпиталях і на передовій. В штабі облаштований великий склад ліків, яким завідує провізор Наталія Нагієва. Вона щодня формує аптечки, які волонтери шиють власноруч. Понад п’ять тисяч наборів за стандартами НАТО вже відправили на фронт.

“Ми її вдосконалювали після консультацій з парамедиками та самими військовими. Запити схожі: ізраїльський бандаж, турнікет, атравматичні ножиці, ковдри, піл паки. Це набір таблеток, які використовуються при пораненні. Також кладемо оклюзійні наліпки, які рятують життя у випадку пневмотораксу”, — пояснює волонтерка Наталія Нагієва.

“Волонтери Фортуни” влаштовують концерти, вистави та благодійні ярмарки, завдяки яким збирають кошти, аби продовжувати свою роботу. Підтримують волонтерів й меценати, закордонні фонди, коростенська громада, навіть діти.

“Дітки — це наша потужна волонтерська армія. Завдяки допомозі навчальних закладів ми швидко закрили збір на човен та безшумний мотор, якого потребували наші захисники. Комплект вартував 90 тисяч гривень”, — резюмує Валентина Степанчук.

Волонтери намагатимуться і надалі закривати кожен запит оборонців.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.