Як лікар Коростенської міської поліклініки не прийняв учасника АТО

«Жоден учасник АТО не буде обділений увагою» – чути звідусіль, але насправді ситуація інша. Сьогодні до нашої редакції звернувся учасник бойових дій, учасник АТО, який безпосередньо брав участь на передовій в якості техніка по ремонту бронетанкової техніки в 50-му ремонтному батальйоні під Дебальцево, Комуною – Михайло Петрович Петренко. Чоловік був обурений прийомом лікаря Коростенської міської поліклініки Русланом Борисовичем Михайловим.

Михайло Петрович добровільно прийшов до військомату та настояв на тому, щоб бути призваним в третю хвилю мобілізації. В АТО досі служить його син – Кирило Михайлович Петренко. Бачив там чимало. Тому й не витримує серце у людини, тому й виникла необхідність пройти УЗД в місцевій поліклініці. Чоловік отримав талон відвідування лікаря на 29 березня о 13.00. До медичного закладу він прийшов на 12.00. Задля цього відпросився з роботи. Під кабінетом вже сиділи три жінки, які мали талони з 11.00 до 13.00. Всі чекали на прийом лікаря, але… Прийом вчасно не розпочався. Хоча лікар був на робочому місці. Він вів одночасний прийом в сусідньому 209 кабінеті. Михайло Петрович задав питання лікарю: «Я хотів би пройти у вас обстеження. Маю посвідчення учасника бойових дій та учасника АТО. Скільки коштуватиме мені така процедура?». На що Михайлов відповів, що процедура безкоштовна і що прийом ось-ось почнеться. Йшов час. Прийому не було. На запитання інших хворих коли все ж таки розпочнеться прийом, відповідь була та сама: «Почнеться…». І ось він розпочався, але першу людину лікар прийняв лише о 13.10. І то вже після того, як до нього кілька разів ходили пацієнти і наголошували на тому, що йде його робочий час, на який в нього є завчасно заплановані візити людей. На обурення пацієнтів він просто не звертав уваги. А в цей час почала формуватись черга на прийом в цьому кабінеті іншого лікаря. Збирались батьки з дітьми. І коли черга дійшла до прийому лікарем Михайловим учасника АТО, йому сповістили, що його час вичерпано і що сьогодні він вже не зможе пройти лікаря. Це було о 14.20. Михайло Петрович звернувся з цією проблемою спочатку в кабінет головного лікаря В. П. Гордійчука та його заступника М. Г. Васькевича. Отримавши відповідь, що вони зараз на курсах підвищення кваліфікації, а виконує їх обов’язки О. М. Заєць, він звернувся до нього. Ця розмова закінчилась тирадою Олексія Макаровича щось на кшталт того: «Ось як я був головним лікарем, то такого неподобства не було…» Він запропонував пацієнту повернутись до лікаря Михайлова, який зараз же його прийме. Але після того, який вже був настрій, на нервах Михайло Петрович відмовився.

Сьогодні Михайло Петрович на сторінці нашого сайту задає питання: чому так трапилось? Чому наші лікарі такі неуважні до пацієнтів? Чому в робочий час, коли є талон відвідування, лікар Михайлов так повівся з людьми, що чекали його під кабінетом? Чому таке ставлення до учасника бойових дій, учасника АТО та інших пацієнтів нашої багатостраждальної чорнобильської зони? Його дружина 42 роки пропрацювала в медицині, але таке ставлення до пацієнтів Михайло Петрович побачив вперше. Він чекає відповіді від керівництва Коростенської міської поліклініки та місцевої влади.

Ми прагнемо сьогодні жити по-іншому, по-європейські, але поки в наших головах не відбудуться зміни, поки люди не почнуть щодня працювати на благо нашої держави, на її добрий імідж, на жаль, нічого не зміниться.

Ольга Тичина.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.