Як пройдуть “Останні дзвоники” 10 червня у Коростені

Як пройдуть Останні дзвоники 10 червня у КОРОСТЕНІ? Чи буде випускний? Як складатимемо ЗНО? Скільки діток досі за кордоном? Як отримуватимуть випускники свідоцтва? Актуальна стаття для учнів, випускників, батьків та всієї Коростенської громади, підготовлена журналістом газети «Іскоростень».

Якщо і є в цьому світі щасливці, то це точно не цьогорічні випускники Україні. За останні роки на їх молодість випав і коронавірус, який змусив піти зі шкільної парти та сісти навчатись за комп’ютером, і війна, яка розкидала молодь по всьому світу. З Коростенської громади, з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, виїхало майже 50% школярів. Звісно, частина повернулась, але й немало досі перебуває за межами області та України. Цього року, 10 червня, ми мали б вітати 598 випускників-одинадцятикласників Коростенської громади. В них мали бути урочисті лінійки, випускний вечір, щемливий вальс та сльози прощання з рідною школою. А далі «нерви» перед ЗНО та хвилювання від початку нового життєвого етапу – студентства… Але замість цього невизначеність та страх…

Щоб дізнатися, які справи зараз в освіті Коростенської громади, чи будуть Останні дзвоники, як отримуватимуть атестати та що з ДПА і ЗНО, ми зустрілися з начальницею відділу освіти Аллою Краснокутською, яка розкрила головні теми. Отож, як вже була сказано, значна частина учнів виїхали за межі Коростенської громади. Станом на 3 червня 3151 учень нашої громади перебуває за кордоном. З цієї цифри 505 осіб – це випускники 11-х та 9-х класів. Багато дітей перебуває в Польщі та в Німеччині, але також наші випускники є і в Франції, Австралії, Канаді, США та в безлічі інших країн.

Найбільше, що цікавить батьків та дітей, та й взагалі всю громаду: чи будуть Останні дзвоники?! Алла Володимирівна зазначає, що питання проведення чи не проведення якихось заходів по школах міста та сільських місцевостях вирішується педагогічними радами в навчальних закладах з урахуванням думки батьків та дітей, враховуючи безпечність перебування дітей у закладі і наявність сховищ на випадок повітряної тривоги.

– Враховуючи методичні рекомендації Міністерства освіти та думку влади міста, великих скупчень, тобто загальних лінійок, коли збираються всі класи, не буде. Заходи якщо і будуть по школах, то вони будуть у форматі прощальних свят для дітей випускних класів, де діти зустрінуться, поспілкуються між собою та своїми вчителями. Відповідно в місті не буде і випускного в парку як в попередні роки,– підбиває підсумки начальниця відділу освіти.

Щодо атестатів, особливо випускникам 11-х класів, Алла Краснокутська заспокоює – хвилюватись немає про що. Ті, хто перебуває в Коростенській громаді, можуть отримати їх самостійно. У випадку, якщо дитина в іншій області України або за кордоном, її атестат можуть отримати батьки або інші нотаріально завірені особи.

– Попри те, що значна частина учнів вихали за межі нашої територіальної громади, все ж вони продовжували здобувати освіту в наших навчальних закладах. Звісно, це не відбувалось очно, а з елементами дистанційного навчання, – розповідає Алла Володимирівна і додає, що у випадку, якщо випускник вирішував відвідувати школу в тому місті, де він перебуває, це не завадить йому отримати атестат рідної школи. – Учень, або його батьки, звертались до адміністрації школи і їм видавався такий собі інформаційний лист, де зазначається, які предмети вивчав учень, які теми були пройдені та які оцінки дитина отримала.

Щодо державної підсумкової атестації, відповідними указами вона була скасована на цей рік, спочатку для учнів 9-х та 4-х класів, а згодом і для 11-класників. Зовнішнє незалежне оцінювання, у зв’язку з воєнним станом, буде проведене у спрощеному форматі. Вступники цього року складатимуть один національний мультипредметний тест (НМТ) з трьох предметів: української мови (без завдань з української літератури), математики та історії України. При цьому учні, яким довелося тимчасово виїхати до Європи, можуть скласти НМТ там. Таку функцію зробили доступною для українців 23 європейські країни.

Останні два роки Останні дзвоники втратили свою святковість, якою наповнювались вулиці, коли щасливі учні вирушали на канікули, а випускники отримували атестати й відзнаки. До речі, цього року серед одинадцятикласників Коростенської громади є 37 претендентів на золоті медалі та 10 на срібні. І хоч цього року всі святкування видаються якимись безрадісними та буденними, все ж випускників хочеться і треба вітати.

– Цього року хотілось би сказати нетипове привітання. Час такий. Але всім випускникам, всім учням хочеться побажати витримки й виваженості, глибокого патріотизму, незгасаючої лобові до рідної землі, яка їх народила. І як би не склалась доля кожного, знайдіть у своєму серці трохи місця любові до міста, у якому ви виросли, до батьківської хати та материнських обіймів. Бажаю вам змістовного й не тривожного літа, – побажала випускникам Алла Володимирівна.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.