Як з окупованого села Коростенського району жителі тікали лісами – йшли пішки 24 км

У Коростенському районі п’ять окупованих сіл. Зараз до людей привозять гуманітарну допомогу, більшість – евакуювали.

Проте, як тільки почалися обстріли і окупанти зайшли в село, місцеві тікали самотужки.

Окупанти людям пропонували начепити білі пов’язки та перейти на їх бік.

Журналісти сайту “Перший житомирський” поспілкувалися з однією із жительок окупованого села, яка самостійно тікала від російських солдатів.

Жінка розповіла, що прокинулася о 04:30 від страшного гуркоту. Евакуацію проводили лише одним автобусом і знали про це не всі.

“З 24 лютого по 13 березня ми були в селі. О 04.30 прокинулися від страшного гуркоту. Одразу до вікна: на фоні темного неба – яскраві спалахи. Пролунав телефонний дзвінок колеги: “Горить лісництво і вибухнув снаряд у нашому дворі”. Ми буди в паніці та не вірили. 

Місцева влада у селі організувала автобус. Хто мав свій транспорт і швидко зорієнтувався, виїхали одразу.

Ми з чоловіком заметались, а потім було пізно: через три години стратегічне перехрестя було зайняте рашистами. Виїжджати вони не дозволили. Авто одного місцевого жителя обстріляли”.

Російські загарбники хотіли, щоб місцеві перейшли на їх сторону. Натомість гарантуватимуть безпеку та відведення людей у Білорусію.  Проте місцеві вибрали не сусідні країну, а втечу  в ліс.

“Були поранені водій і його син. Змушені були повернутись. Окупанти одразу розгромили ще одне лісництво, техніку, яка залишилась, розчавили танками. Розгромили поліцейський патруль, що були на перехресті до захоплення, відібрали машину у заступника директора лісгоспу. Йому якимось чином вдалось врятуватись. Лісами вийшли у відносно безпечне місце.  Перший тиждень окупанти не заходили в село. З’явились на другий тиждень: 2 танки, 6 БТР. Потім регулярно, кожен день, приходили 5 окупантів, обходили село, розмовляли з нами. Говорили, що навкруги все заміновано, що хто хоче виїхати, то білу пов’язку на рукав, і вони нас вивезуть в Білорусію, інакше не випустять”.

Місцеві вирішили тікати і їх не зупинило навіть, те, що в селі може бути замінована дорога. Йшли 24 км пішки.

“Пішки лісами пройшли десь 24 км. Давали дуже великий круг, щоб вийти до своїх. Наше село, як й інші, серед лісу. Цю дорогу окупанти не знали і не все вони зуміли замінувати, бо це дуже велика територія” .

Голова РДА Юрій Тарасюк, розповів, що наразі у жителів окупованих сіл є їжа та туди їздить гуманітарка.

“Окуповані села в Коростенському районі наразі отримують гуманітарку та у них є продукти харчування. Громадян, у яких було бажання, ми евакуювували звідти і всі забезпечені необхідним. Інші не можуть полишити худобу, птицю, адже їх потрібно годувати та доглядати”, – сказав Юрій Тарасюк.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.