Як живе Горщиківська громада після об’єднання? Інтервью з Анатолієм Шишковським

На цю тему ми поспілкувалися із новообраним головою Горщиківської об’єднаної громади – Анатолієм Шишковським.

– Анатолію Петровичу, вже минув майже рік як ви очолили Горщиківську громаду. Як ви можете охарактеризувати цей період?

– Горщиківська громада була започаткована 14 липня 2016 року згідно розпорядження сесії сільської ради № 95. Базується на території Коростенського району. Громада розташовується у північній частині Житомирської області. До її складу увійшло три сільські ради, які представляли села Горщик, Березівка, Жупанівка, Піски, Давидки, Дружбівка, Видень, Вигів, Боровиця, Краснопіль. Мінімальна відстань населених пунктів до адміністративного центру складе 6 км, максимальна (1 населений пункт) – 19 км. Площа громади складає 133,68 кв. км. Загальна кількість населення станом на день об’єднання становить 3232 осіб, у тому числі дітей: дошкільного віку – 294, шкільного віку – 434, громадян пенсійного віку – 645 осіб.

18 грудня 2016 року пройшли перші вибори голови громади та депутатського корпусу.

У своїй діяльності сільська рада охоплює всі сфери життєдіяльності громади, такі як: освіта, охорона здоров’я, культура та спорт, бібліотечна справа, соціальна сфера та інфраструктура.

На сьогоднішній день Горщиківська громада діє як самостійний суб’єкт органу місцевого самоврядування, також готується статут для створення державної символіки, а саме прапора та герба. Також громада співпрацює із загальнодержавними інституціями, які здійснюють свою діяльність у сфері децентралізації.

Рік, який минув, був дуже неординарний. З однієї сторони багато вже зроблено, а з іншої, існує ще багато планів, які зіштовхуються з різними перепонами на шляху їх реалізації. Але завдяки наполегливій праці працівників громади, допомозі меценатів та державних органів є впевненість в тому, що всі ці напрацювання будуть реалізовані на благо жителів громади.

– Чи відчуваєте підтримку та розуміння жителів громади, керівництва району, області та держави в цілому?

– Головна мета реформи децентралізації створення оптимальних умов для праці та проживання населення громади, які розуміють, що тільки спільними зусиллями можна досягнути бажаних результатів, та покращити свій добробут. В своїй діяльності громада відчуває підтримку як жителів громади  так і органів держаного управління. Зокрема відчутною є підтримка розвитку Горщиківської громади, як і напрямку децентралізації в цілому, з боку Житомирської обласної державної адміністрації. Особливо її очільника Ігоря Гундича. Підтримує громаду і Житомирська обласна рада. Так, завдяки депутату Ігорю Рибинському було надано 100 тис. грн. на вуличне освітлення.

Значну роль у підтримці розвитку громад надає держава, через надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

За рахунок державного бюджету було проведено утеплення та ремонт Горщиківської школи. Також кошти були надані і від обласного депутата Володимира Нагорняка – 40 тис. грн. на ремонт школи. Відчутною є також допомога директора будівельного комплексу Миколи Литвинчука, який завжди долучається до ініціатив громади надаючи як фінансову підтримку громаді так і матеріальну допомогу людям. Микола Олександрович ніколи не стоїть осторонь питань та проблем, з якими до нього звертається громада.

– Як би Ви охарактеризували культурне та спортивне життя громади?

– Одним з найважливіших аспектів розвитку громади є національно-патріотичне, культурно-духовне та спортивно-масове життя. Адже саме через ці аспекти, ми можемо побудувати міцне суспільство, яке виховане на засадах моралі, духовності та патріотизму.

Громадою проводяться різні заходи щодо забезпечення в її жителів потреб культурного розвитку. Ось нещодавно в с. Давидки було відзначено престольне свято. Відновлюються спортивні поля, приділяється велика увага спорту та здоровому способу життя.

– А щодо транспортного сполучення?

– Усі населені пункти громади забезпечені постійним транспортним сполученням з адміністративним центром. Транспортне сполучення забезпечується автомобільними дорогами загального користування державного та місцевого значення. Транспортний комплекс представлений 2 приватними підприємцями, які надають послуги з пасажирських перевезень на 5 автобусних маршрутах.

У підсумку, бажаємо успіху Анатолію Петровичу в реалізації його планів та плідної праці на шляху розвитку Горщиківської громади.

Газета «Древлянська громада» №16 від 13 жовтня 2017 року.

One comment

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.