Юрій Прокопець: Цьогоріч діти-сироти отримають грошову компенсацію для придбання житла, яке оберуть самостійно

У 2019 році на придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа Житомирщина отримає майже 18 млн грн з держбюджету.

І вже цьогоріч ці громадяни, які перебувають на квартирному обліку, можуть самостійно підібрати собі житло на ринку нерухомості та отримати грошову компенсацію для його купівлі.

На цьому наголосив директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрій Прокопець, розповідаючи про порядок використання державної субвенції на житло.

За його словами, на відміну від попередніх років, у 2019 окрім дітей-сиріт житлом забезпечать і дітей, позбавлених батьківського піклування.

«У 2019 році Житомирській області передбачили 17,9 млн грн державної субвенції на придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавленим батьківського піклування та осіб з їх числа. Особливістю цьогоріч є те, що діти самостійно можуть обрати житло на ринку й отримати для його придбання грошову компенсацію. Більше того, за таку компенсацію можна придбати квартиру чи будинок у будь-якому районі, громаді чи місті Житомирської області упродовж 1 року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в банку. Однією із умов є – перебування на квартирному обліку. Заяву про придбання або про виплату грошової компенсації дитина особисто має подати до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку», – зазначив Юрій Прокопець.

Директор департаменту додав, що таке житло купується шляхом укладення договору купівлі-продажу, за яким передбачається накладення заборони на відчуження протягом десяти років.

«В області вже створили 46 місцевих комісій при райдержадміністраціях і міськвиконкомам та ОТГ, які до 15 серпня мають сформувати потребу у коштах, подавши її до обласної комісії, та підготувати всі необхідні документи. В свою чергу обласна комісія до 1 вересня розгляне пропозиції з районів та ОТГ, після чого приймемо рішення про розподіл 18 млн грн субвенції між місцевими бюджетами. Так як часу залишилось небагато, закликаю дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та їх опікунів або уповноважених осіб якнайшвидше звернутися до органу соцзахисту, аби детально ознайомитись із новими умовами отримання житла або грошової компенсації», – акцентував Юрій Прокопець.

Право отримати житло або грошову компенсацію мають діти-сироти в порядку черговості взяття їх на квартирний облік.

Нагадаємо, що нещодавно т.в.о. голови ОДА Ярослав Лагута провів нараду з головами РДА та ОТГ з питання забезпечення житлом дітей-сиріт.

Довідково: Порядок та умови використання субвенції затверджено  постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року за № 616 .

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.