З 1 січня спадщина та дарунки між членами сім’ї другого ступеня споріднення не оподатковуються

Вказана норма вступила в дію з 25 березня поточного року у зв’язку з прийняттям та опублікуванням в газеті «Голос України» Закону від

23.02.2017р. №1910 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».

Зокрема, Законом звільняється від обкладання податком на доходи фізичних осіб, в тому числі і військовим збором, вартість спадщини (дарунків), отриманих від спадкодавця (дарувальника) членами його сім’ї другого ступеня споріднення: рідними братом, сестрою, бабусею, дідусем та онуком. До вказаного часу нульовою ставкою оподаткування мали право скористатися лише члени сім’ї першої черги споріднення: батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Щодо доходів, отриманих, як спадщина або подарунок, іншими членами сім’ї, які не підпадають під перший або другий ступень споріднення, ставка залишається на рівні п’яти відсотків.

Окремим пунктом в Кодекс внесено норму щодо подарунків, дарувальниками яких виступають юридичні особи або підприємці. У разі отримання фізичною особою таких дарунків, доходи від них оподатковуватимуться на загальних підставах, як додаткове благо за ставкою 18%.

Окрім того, нововведеннями для цілей оподаткування для обдарованих та спадкоємців – пільговиків скасована вимога щодо оцінки будь-яких об’єктів дарування (успадкування).

Також варто звернути увагу, що відтепер оформити спадщину можна буде не тільки за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса, але й в сільських населених пунктах уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Додамо, Закон №1910 набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а саме з 25.03.2017р., та застосовується до доходів у вигляді спадщини/дарунка, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року.

Сектор організації роботи Коростенської ОДПІ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.