З початку року в Коростені народилося 219 діток

Про кількість народжених з початку року у Коростені немовлят повідомляє Коростень Медіа.

Начальник відділу охорони здоров’я Микола Заєць надав данні для порівняння. Так, у минулому 2022 році у пологовому відділенні ЦМЛ народилось 472 дитини: 263 хлопчики (з них дві двійні) та 209 дівчат. А цього року за період з січня по червень включно на світ вже з’явилося 219 діток. Хлопчики знову кількісно переважають – їх 120. А от дівчат народилося 99.
– З огляду на наведені дані за період повномасштабної війни можемо зробити висновок, що значних змін у бажанні українців стати батьками не відбулося, оскільки кількість новонароджених суттєво не змінилась, – запевнює Микола Анатолійович, і додає – Якщо ж урахувати дані 2020, 2021 років і порівняти з 2022 роком, тоді побачимо зменшуваність на 23% та 17% відповідно.

Також маємо інформаційну довідку з ДРАЦСу. За словами начальниці відділу Наталі Стеценко, за І півріччя 2023 року Коростенським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції було зареєстровано 283 народження, з них 239 зареєстровано в рамках проєкту єМалятко, що становить 85% від усієї державної реєстрації народження. Онлайн подано 38 заяв, у відділі ДРАЦСу – 157 заяв та 44 через адміністратора пологового будинку.
Загалом, в рамках проєкту єМалятко було надано 1022 послуги. Серед них найпопулярніші призначення допомоги при народженні – 205 послуг та внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів – 199.

А от щодо імен – ситуація не надто змінилась. за І півріччя 2023 року найпоширеніші для хлопчиків: Давид, Артем, Тимофій, Матвій, Богдан, Роман, Марк, Ілля. Для дівчаток же Вікторія, Мілана, Уляна, Емілія, Соломія, Марія, Софія, Олександра.
Серед рідковживаних імен для хлопчиків Теодор, Платон, Герман, Адам, Марат, а для дівчаток : Алія, Лукерія, Евніка, Еріна, Любава, Домініка.

Анастасія КОПИШИНСЬКА 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.