За поширення дописів із закликами до повалення конституційного ладу України судитимуть жителя Коростеня

На Житомирщині співробітники Служби безпеки викрили чергового пропагандиста на інформаційно-підривній діяльності у соціальних мережах.

За даними слідства, до злочину причетний мешканець Коростеня-працівник служби економічної безпеки української національної компанії паливно-енергетичного комплексу.

Фігурант був активним учасником проросійських груп у заборонених в Україні «Однокласниках», звідти й позичав для поширення деструктивний пропагандистський контент.

Матеріали у підтримку президента росії путіна, пости-прославляння «асвабадітєлєй»-вояків окупаційної армії та публікації зі спробами дискредитувати західних партнерів нашої держави регулярно з’являлися на персональній сторінці зловмисника.

Крім того, зловмисник поширював у мережі заборонену в Україні радянську й комуністичну символіку та маніпулятивні лозунги, які рф традиційно використовує для ведення інформаційної війни проти нашої держави.

У них, серед іншого, містилися також заклики до українського народу до повстання для повалення і захоплення діючої легітимної влади у нашій державі.

Ініційована спецслужбою експертиза підтвердила протиправний характер публікацій зловмисника.

У ході санкціонованих слідчих дій за місцем його проживання правоохоронці вилучили мобільний термінал, який він використовував у протиправній діяльності.

На підставі зібраної доказової бази слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за:
– ч.2 ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади),
– ч.ч.1 та 2 ст.436-1 (поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів),
– ч.ч.2 та 3 ст.436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт разом із матеріалами справи скеровано до суду для розгляду по суті.

Документування протиправної діяльності здійснили кіберфахівці та слідчі СБУ в Житомирській області за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.