Запрошуємо долучитись до “зеленої бригади”!

8 квітня 2016 року о 8.45

в міському парку ім. М. Островського

на схилі біля військово-історичного комплексу “Скеля”

за ініціативи Міської молодіжної ради

та громадської організації “Древляни ХХІ століття”,

заступника голови громадської ради міста

Миколи Миколайовича Савчука,

за участі школярів сьомого класу загальноосвітньої школи №2

відбудеться посадка зелених насаджень для утримання грунту від сповзання.

Керувати “зеленою бригадою” буде

комендант військово-історичного комплексу “Скеля”

Орест Володимирович Брезіцький.

 

Запрошуємо долучитись всіх коростенців!


Довідково. 

 

Військово-історичний комплекс Скеля”-об’єкт, що розташований в  унікальному місці де на протязі  1300 років відбувалися події,  які стали надбанням історичного минулого Древлянського краю та значним чином вплинули на подальший історичний розвиток  східно-слов’янських народів в цілому.

     На мальовничому березі р.Уж  неподалік “Купальні княгині Ольги”, в одній із зон парку культури і відпочинку ім. М. Остроського над якою височить пам’ятник князю Малу не можливо не помітити ряд майданчиків з  військовою технікою та озброєнням – це зовнішні експонати, що входять до складу комплексу.                                  

    Велика кількість особистих речей  видатних земляків і простих людей, зразків озброєння, боєприпасів, засобів хімічного захисту, різного роду   пристроїв та обладнання, а також фотографічних матеріалів і документів, що свідчать про героїчні події воєнних часів та відбудовного періоду сформовані у  чисельні експозиції, які облаштовані у приміщенні командного пункту Коростенського  укріп району  №5  “Лінії Сталіна”.

      Збудований у 1935-1937 роках командний  пункт представляє собою унікальну підземну фортифікаційну споруду, яка є системою потерн з розташованими по їх сторонах великими приміщеннями. Всі вироблення вирубані в скельних породах і посилені бетонними обрамленнями. Глибина залягання вироблень по вертикалі від 10 до15 м., висота приміщень від 2.5 до4.0 м., загальна довжина коридорів близько152 м, а їх ширина 1.1м.  Площа  всіх 30 кімнат близько400 кв. м.  Об’єкт обладнаний вбудованим колодязем, що використовується і до нинішнього часу.

 

    На сьогодні “Скеля” є предметом гордості усіх  коростенців і з огляду на його унікальність і надзвичайну привабливість з боку гостей нашого міста з 2005 року до нього відкрито окремий туристичний маршрут, що визнаний  тисячами українських  і закордонних туристів, рядом туристичних фірм і широко представлений в українських та закордонних ЗМІ.

 

Чекаемо на вас щоденно з 10 до 17 години

окрім понеділка та вівторка.

Наша адреса:

Житомирська область, м. Коростень, вул.1 Травня,2а

Телефони для довідок:

(04142)  4-47-27; факс –4-20-61;

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.