Завершено розслідування особистого збагачення службовців на ремонті дороги у Коростені

Упродовж 2018-2019 років у районному центрі відбувався ремонт дорожнього полотна, щоправда, частину робіт «виконували на папері». Службові особи облдержадміністрації, будівельної компанії та фахівець з технічного нагляду складали та затверджували завідомо неправдиві документи про виконані роботи, в яких вказувалась їх завищена вартість.

Викриття схеми здійснювалось детективами Слідчого управління ГУНП Житомирщини за участі співробітників регіонального Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ та за процесуального керівництва Коростенської окружної та обласної прокуратур.

Слідством встановлено, що у травні 2018 року між одним з управлінь Коростенської міськради та приватним підприємством було укладено договір щодо капітального ремонту дороги на одній з вулиць райцентру. Вартість таких робіт склала понад 1,3 млн гривень. Вже у червні на рахунок підрядника були перераховані вказані кошти, чим фактично підтверджено виконання замовлених будівельних робіт.

А в жовтні цього ж року керівник одного з управлінь ОДА уклав договір про капітальний ремонт тієї ж дороги у м. Коростені. Підрядником виступило підприємство, яке вже здійснювало ці роботи. Службовець у змові з колегою, керівником одного з відділів, а також інженером з технічного нагляду та першим заступником директора будівельного підприємства здійснили оборудки з документацією, що дозволили маніпулювати вартістю виконаних робіт.

Тож уже у листопаді було складено один з актів приймання будівельних робіт, в якому містились неправдиві відомості. Серед іншого, йшлося про приготування асфальтобетонної суміші та її доставку, хоча за кошторисною документацією такі роботи взагалі не були передбачені. Тільки у цьому пункті було завищено суму на понад 170 тисяч гривень. А на облаштуванні автобусної зупинки за документами використали у 5 разів більше асфальтобетону, ніж насправді потрібно. Також до акту були внесені відомості про проведення ремонтних робіт, які раніше вже виконувались та були оплачені, на суму майже 60 тисяч гривень.

Надалі такі документи неодноразово складались, затверджувались та ставали підставою для переказу на розрахунковий рахунок підрядника бюджетних коштів. Щоразу вартість виконаних робіт завищувалась на сотні тисяч гривень. Такі оборудки спільники проводили до літа 2019 року. Своєю протиправною діяльністю вони завдали майнової шкоди на загальну суму майже 2,8 мільйона гривень.

Загалом задокументовано 8 фактів злочинної діяльності, найтяжчий з яких – заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 ККУ), а також службове підроблення (ч. 1 ст. 366 ККУ).

Обвинуваченим може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.