«Жито зажинати – хліб поважати»

Під такою назвою відбулося свято Першого снопа (Зажинки) 21 липня в селі Сушки Коростенського району, що зібрало гостей з усього району. Розпочався захід із церемонії освячення поля, техніки та майбутнього урожаю.

На заході були присутні: голова Коростенської райдержадміністрації Сергій Дмитрук, заступник голови Коростенської районної ради Володимир Корнійчук, перший заступник голови Коростенської райдержадміністрації Василь Курилюк, заступник голови райдержадміністрації Наталія Тертична, керівник апарату райдержадміністрації Катерина Лупенко, депутати районної ради, керівники структурних підрозділів, сільські голови Сушківської та сусідніх рад, представники агрокомпаній та аграрних господарств району, об’єднаних територіальних громад.

Перший зажин зробити полі, за традицією, було запрошено господаря та гостей, ними стали директор ТОВ «Добре поле» Володимир Тарасенко, керівництво району. Після першого зажину було скручено перший сніп, прикрасили його кольоровими стрічками та квітами. Обрядово дівчата заквітчали керівника господарства символічним зажинковим брилем та вручили сніп з нового врожаю.

В своєму привітальному слові Володимир Тарасенко згадував, як в 2013 році зі своєю командою розпочинав свій трудовий шлях саме з цього поля, де нині проводився урочистий захід. Згадав, як з 38 гектарів залісненого поля зумів з помічниками та за допомогою техніки вичистити 8 гектарів ріллі, як, переступивши всі агротехнічні вимоги, пошкоджуючи агротехніку все-таки обробив поле, і якими позитивними наслідками відгукнулися ці маніпуляції в майбутньому. Зауважив, що лише дякуючи всім тим, хто повірив та підтримав молодого фермера морально та технічно він добився таких результатів. І щиро подякував односельчанам, які довірили йому свої земельні паї.

У розпалі свята з вітальними словами до присутніх звернувся голова Коростенської райдержадміністрації Сергій Дмитрук: «Це не просто культурне свято, а і, насамперед, обмін досвідом, адже об’єднує це свято аграріїв та гостей з усього району. Цього року засіяно 22 тисячі гектарів ріллі, серед яких 14 тисяч займають зернові. Бажаю вам, щоб цього року погода сприяла роботі в полі, гарного та вчасного збирання врожаїв, сили і витримки в кропіткій праці, здоров’я і наснаги». Далі, заступник голови Коростенської районної ради Володимир Корнійчук сказав: «Для мене ще з дитинства зажинки – це особливе свято. Від щирого серця я бажаю хліборобам міцного здоров’я, довгих років життя, щоб був мир на землі, гарні посіви на полях, а хліб на столі». Після добрих побажань очільникам району було вручено традиційний хліб-сіль.

До вітального слова також було запрошено в.о. начальника управління агропромислового розвитку Наталію Костюшко, яка побажала, щоб показники галузей рослинництва і тваринництва району і надалі мали тенденцію покращення і щоб жнива закінчились вчасно та без втрат

Технологічний прогрес з роками не стоїть на місці, змінюються технології обробітку землі та, звичайно, збирання врожаю. На поміч хліборобам приходять потужні комбайни. Тож право обмолотити перший цьогорічний зажинковий укіс було надано досвідченому комбайнерові ТОВ «Добре Поле» Михайлу Горенчуку

Під час урочистого концерту грамотами та подяками було нагороджено кращих працівників ТОВ«Добре поле», ТОВ «СП «Обрій», СТОВ «Іскра»..

Іванна Мазурова,

спеціаліст відділу інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

 

Сюжет телеканалу “Коростень ТВ”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.