Звернення голови Коростенської районної державної адміністрації Юрія Тарасюка до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацистами у Другій світовій війні

Шановні жителі Коростенщини! Дорогі ветерани!

Ці травневі дні українські сім’ї зустрічають з особливими почуттями. 8 та 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

День пам’яті та примирення та День Перемоги над нацизмом символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Війна скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.

День Перемоги над нацизмом для нашого народу свято, яке об’єднує всі покоління і є невичерпним джерелом патріотизму, віри у власні сили та можливості. Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Про це нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, яку нащадки несуть у вічність у своїх серцях. Ті страшні події Другої світової війни асоціюються у нас з червоним маком – символом пам’яті, є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Ми схиляємо голову перед тими, хто віддав життя за рідну землю, перед сотнями тисяч наших земляків, які мужньо боролися на фронтах, самовіддано працювали на підприємствах у тилу, перед кожним, хто день за днем наближав звільнення світу від нацизму. Ми вшановуємо пам’ять усіх жертв цієї найстрашнішої війни. Цей смерч забрав понад 10 мільйонів українських життів. Вічна їм слава, вічна їм пам’ять!

В ці дні ми щиро вітаємо ветеранів Другої світової війни, вдів, дітей війни зі святом, доземно вклоняємось їм за подвиг, який вони вчинили за ради миру на рідній землі та щиро зичимо їм здоров’я, щастя і благополуччя, любові і шани, ясного неба та віри у славне майбутнє України! Нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро! Слава всім, хто захищав Україну від нацистської агресії!

Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни є епіцентром протистояння агресору. Україна є важливим чинником європейської безпеки у протистоянні російській агресії. Слава Збройним Силам України, Національній гвардії, добровольцям, волонтерам, всім силовим структурам, які боронять нашу Вітчизну від ворожих зазіхань Російської Федерації!

Слава Україні! Героям Слава!

З повагою,

голова Коростенської районної

державної адміністрації

Юрій ТАРАСЮК

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.