Звернення голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка щодо стану захворюваності на COVID-19 у Житомирській області. ВІДЕО

Шановні жителі Житомирської області! Ситуація із захворюваністю на COVID-19 у країні погіршується. Наприкінці вересня Україна сягнула нового антирекорду 4027 інфікувань за добу. На жаль, Житомирщина не стала виключенням. Кількість виявлених хворих в області в останній день вересня також сягнула рекордної позначки – 165 випадків за добу. Загалом у нас вже налічується 6088 захворілих на коронавірус. 

Всі ми втомилися від карантинних обмежень. Все більше становиться скептиків, які не дотримуються елементарних правил безпеки. Але водночас стрімко збільшується кількість хворих на коронавірус.

За два місяці – з початку серпня по кінець вересня – кількість захворівших у Житомирській області збільшилася у понад 2 рази – з 1894 до понад 6 тисячЗавантаженість ліжок у стаціонарах області за цей час збільшилася у 3 рази.

Це вже давно не іграшки. Адже ці цифри – не просто статистика. Мова йде про життя людей. Зараз 312 пацієнтів перебувають на стаціонарі. Із них 70 хворих потребують кисневої підтримки, а ще 12 під’єднані до апаратів ШВЛ.

Зараз ми задіяли лише 2 лікарні другої хвилі. Але зважаючи на динаміку, що існує, а також можливу активізацію сезонних хвороб та зниження імунітету вони усі можуть стати у нагоді.

Ми ані на хвилину не припиняємо підготовку. Але потрібно зрозуміти одне. У нас може бути достатньо ліжок, можна закуповувати та встановлювати нові ШВЛ, проводити кисень. Але кількість кваліфікованих лікарів у нас стрімко не збільшиться. А от хворих навпаки. Давайте всі разом потурбуємося не лише про своє здоров’я, але й про наших лікарів. Не будемо змушувати їх працювати понаднормово без необхідності. Не будемо випробовувати їх на витривалість.

Я також звертаюсь до представників місцевої влади та політиків. Багато хто з вас увійшов у передвиборчий період та чомусь забув, що з карантину, а тим більше з лікарняного ліжка піти у відпустку не можна. Тому переконливо прошу ще раз передивитися ваші плани по проведенню масових заходів.

Якщо ви дійсно хочете зробити корисне для громади, а не похизуватися на камеру, спрямуйте свої зусилля на збільшення автобусів на маршрутах, щоб люди могли дістатися до роботи, не порушуючи карантинних норм. Дізнайтеся ще раз, чи не потребують наші навчальні та медичні заклади допомоги з антисептичними засобами, засобами індивідуального захисту та іншими важливими під час карантину речами.

Так, це обов’язок держави, і вона це робить. Але лише разом ми станемо сильнішими і зможемо подолати черговий сплеск захворюваності. Можливо це буде виглядати не так пафосно і феєрично, як потрібно для передвиборчої агітації. Але це буде зроблено правильно. Так, як має робити політик, службовець, громадський або державний діяч. На користь суспільству і громаді.

Також звертаюся до кожного! Весь світ бореться з пандемією однаково – маски, соціальна дистанція, миття рук, обмеження зайвих контактів та участі у масових заходах. Це не складно, але дуже важливо. Ми чуємо, що карантинні заходи посилюються у Мадриді. Ізраїль взагалі знов уводить локдаун. Житомирщина свого часу вже мала досвід першої в Україні обсервації іноземців, перших карантинних обмежень в окремих містах, першої смерті від коронавірусу. Нам не потрібно повторення жорсткого карантину. Тому, ще раз підкреслюю – дотримуйтеся встановлених правил та бережіть власне здоров’я!

Голова Житомирської ОДА

Віталій Бунечко

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.