8 та 9 травня на Житомирщині посилять контроль за правопорядком

Про посилення заходів безпеки сповіщає Головне управління Національної поліції в Житомирській області.

Цьогоріч у травневі вихідні з 8 по 10 травня на території Житомирщини проходитимуть заходи, пов’язані і з річницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, і з поминальними днями на кладовищах. Загалом на території області очікується до 60 масових заходів за участі понад 25 тисяч осіб. Правоохоронці закликають громадян дотримуватись нині діючих правил карантину та контролюватимуть правопорядок у публічних місцях населених пунктів.

– Поліція області у ці дні працює у посиленому варіанті несення служби. Ми готові до відповідальної роботи і проводимо усі необхідні превентивні заходи для уникнення провокативних ситуацій. Поліцейські наряди, залучені до охорони публічного правопорядку 8-9 травня, будуть наближені до місць проведення масових заходів. Водночас поминальні дні триватимуть упродовж усього тижня по всій області, тож розрахунки наших сил та засобів відповідно залежать від запланованих заходів у тих чи інших населених пунктах, – прокоментував т.в.о. начальника ГУНП в Житомирській області Артем Лисогор.

Відтак 8 травня, у День пам’яті та примирення, у м. Житомирі та ще у 12 громадах регіону представники органів місцевого самоврядування проведуть покладання квітів до пам’ятних знаків та могил воїнів-захисників. Зважаючи на діючі карантинні обмеження, прогнозована участь у вказаних заходах – загалом до тисячі людей. Тож на охорону публічного правопорядку у цей день залучатиметься близько 100 правоохоронців.

9 травня, у День 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на території області буде проводитись 38 масових заходів, участь в яких візьмуть, попередньо, до 1,5 тисячі осіб. Для забезпечення публічної безпеки та порядку працюватимуть більше 440 поліцейських.

Безпосередньо у м. Житомирі ці заходи  будуть проводитись на майдані Перемоги та біля Меморіалу Слави. Для забезпечення охорони публічного порядку планується залучити близько 400 поліцейських.

Окремо правоохоронці нагадують, що чинним законодавством передбачено відповідальність за порушення встановлених заборон щодо використання комуністичної та нацистської символіки, а також георгіївських стрічок.

Що ж стосується поминальних заходів на кладовищах, то наймасовішими за кількістю учасників відбудуться 9 травня. Більше 260 правоохоронців контролюватимуть дотримання карантинних обмежень та забезпечуватимуть правопорядок поблизу місць поховань у цей день.

Правоохоронці звертають увагу громадян, зокрема, на те, що за рішенням органів місцевого самоврядування у м. Житомирі у поминальні дні внесено зміни щодо руху транспорту убік найбільшого міського кладовища. Усі обмеження пов’язані із недопущенням масового скупчення людей і поширення інфекційного захворювання COVID-19.

Серед інших заходів поліції по організації роботи у ці дні – цілодобова робота Оперативного штабу з моніторингу та аналізу ситуації для негайного прийняття відповідних рішень, створення додаткових слідчо-оперативних груп і груп документування, цілодобових резервів поліцейських роти поліції особливого призначення, вибухотехніків та кінологів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.