Антимонопольний комітет України відкрив справу проти «Житомиргаз збут»

Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочав справи щодо шести газопостачальних компаній через встановлення завищених цін на газ для населення.

За інформацією АМКУ, справу відкрили зокрема і на ТОВ “Житомиргаз збут”.

“Дії ТОВ “Київоблгаз збут”, ТОВ “Житомиргаз збут”, ТОВ “Чернігівгаз збут”, ТОВ “Черкасигаз збут”, ТОВ Уманьгаз збут” та ДП “КиївГазЕнерджі” містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольними (домінуючим) становищем на ринку. Це могло призвести до ущемлення інтересів споживачів, яке було б неможливим за умови існування значної конкуренції на ринку”, – наголосили в Антимонопольного комітеті.

Наразі виявлено, що цінові пропозиції зазначених компаній на природний газ для потреб населення з листопада 2020 року по січень 2021 року в середньому перевищували ціни їх конкурентів на ринку до 40%.

“Тобто з урахуванням цін, які формувались на ринку, вищезазначені товариства здійснювали постачання природнього газу для населення за економічно необґрунтованими (завищеними) цінами”, – вважають в АМКУ.

Нагадаємо, у січні для клієнтів “Житомиргаз Збут” встановив  ціну за блакитне паливо на рівні 9,91 грн., проте 18 січня Кабмін тимчасово знизив ціну на газ до 6,99 грн за кубометр.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.