Чек-лист бюджетної подорожі до Європи

Перше, що спадає на думку, коли думаєш про відпустку, поїздку чи мандрівку – те, у скільки це все обійдеться. Іноді оцінюючи вартість і свої сили доводиться відкладати або змінювати плани на більш «приземлені», але чи варто це робити? Нині є можливість заздалегідь розрахувати вартість КАСКО, проживання, харчування, розваг та навіть бензину. Дізнаємося, як розрахувати вартість подорожі та зробити її максимально доступною.

Вибір місця

Саме від країни, в якій планується відпочинок, залежить основний бюджет. Найдоступнішими в Європі вважаються: Болгарія, Словаччина, Чорногорія, Албанія. Якщо можете дозволити більше витрат – зверніть увагу на Швейцарію, Данію, Норвегію. Врахуйте сезонність, наприклад, у «негарячий» сезон можна вельми дешево з’їздити в Іспанію або Італію, причому сервіс і можливість дослідити пам’ятки вищі.

Документи

Для перетину кордону потрібен певний пакет документів – міжнародний  паспорт (біометричний), зелена карта, посвідчення європейського зразка. Усе це не складно оформити, питання часто впирається в терміни та ціни. За допомогою спеціальних онлайнових сервісів можна, наприклад, розрахувати вартість КАСКО та інших документів, оформити в короткі строки та оплатити. Така продуманість дає змогу самому вибрати компанію з вигіднішими умовами.

Планування дороги

За допомогою спеціального калькулятора можна прорахувати, скільки бензину потрібно для подолання шляху. «Пропрацювати» різні маршрути до пропускних пунктів, десь відстань коротша, але можливо доведеться довше чекати, наприклад.

Не забувайте, що в Європі платні дороги. В одних країнах оплати не уникнути, в інших – можна об’їхати різними шляхами. Плануючи саме об’їзд, зважте всі «за» та «проти», адже часто це займає більше кілометрів (витрати на бензин), часу й сил.

Витрати на їжу

Перше, що пам’ятати – зовсім не обов’язково всю подорож харчуватися виключно в ресторанах. Сніданок зазвичай входить у ціну номера в готелі або ж його можна влаштувати собі в кав’ярні чи пекарні. Поки оглядаєте околиці в супермаркеті є можливість купити воду, «перекус». У деяких країнах, наприклад, Італії магазини можуть потішити делікатесами вищого класу без необхідності відвідування дорогих закладів. Увечері можна піти до ресторану, але краще уникати стандартних «туристичних» місць. У подібних закладах зазвичай ціни значно вищі, а кухня не автентична, більш універсальна.

Розваги

У кожній країні є дні для безплатного відвідування музеїв або клубів, знижки на певні заходи. Так можна взяти участь в активному житті міста й водночас витратитися з найменшою шкодою для гаманця.

Підсумок

Із спеціальним підходом до подорожі є можливість спокійно мандрувати Європою без великих витрат для себе, достатньо лише прислухатися порад стосовно планування, харчування, вибору місця відпочинку.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.