Депутати просять виділити кошти на електрифікацію ділянки залізниці Овруч-Коростень-Житомир-Бердичів

Депутати Житомирської обласної ради планують  зверненутися до Кабінету міністрів щодо електрифікації залізниці, що проходить територією Житомирської області.

Відповідний проєкт рішення сесії оприлюднений 22 липня на сайті Житомирської облради.

«На сьогоднішній день Житомирщина має добре розвинуту мережу залізниць, яка цілком придатна для того, щоб стати основою для створення високоякісної мережі приміського сполучення як в межах області, так і з суміжними регіонами (Київщина, Вінниччина, Хмельниччина, Рівненщина). Наразі соціально-економічний розвиток та сучасні перспективи створюють необхідність удосконалення системи приміських залізничних перевезень у Житомирській області. У реаліях сьогодення гостро постає питання щодо електрифікації залізниці, адже при застосуванні електричної тяги значно збільшується пропускна спроможність залізної дороги, пришвидшується доставка вантажів та пасажирів до місця призначення, забезпечується безперебійна робота залізничних ліній у зимовий період, покращуються умови роботи локомотивних бригад», – йдеться у звернені депутатів.

Також у повідомленні згадується, що під час зустрічі голови Житомирської обласної ради та керівництва АТ «Укрзалізниця» було обговорено питання про заплановану у поточному році реалізацію проєкту з електрифікації залізничної лінії напрямку Житомир-Новоград-Волинський. Однак актуальним та невирішеним залишається питання щодо реалізації проєкту з електрифікації залізної дороги за маршрутом Бердичів-Житомир-Коростень-Овруч-Держкордон, який дозволить сполучити між собою найбільші міста області.

«На сьогодні у цьому напрямку спостерігається найбільший пасажиропотік, який забезпечується лише автомобільним транспортом і має найнижчий якісний рівень. У зв’язку із зазначеним, депутатський корпус Житомирської обласної ради звертається з проханням передбачити у державному бюджеті на 2021 рік фінансування на електрифікацію залізниці, що проходить територією Житомирської області, зокрема, залізної дороги за маршрутом Бердичів-Житомир-Коростень-Овруч-Держкордон», – відмічають у зверненні, яке планують ухвалити на п’ятій сесії Житомирської обласної ради (відбудеться 29 липня 2021 року).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.