Директор департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА вимагав хабар у начальника міської лікарні Коростеня

Відомості про кримінальне правопорушення директора департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Миколою Сусликом за ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 191 КК України були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 8 грудня 2020 року.

Про це йдеться в ухвалі Подільського районного суду міста Києва щодо обрання Суслику міри запобіжного заходу.

Далі інформації з матеріалів суду:

Розпорядженням голови Житомирської ОДА №614 від 16.11.2020 «Про внесення змін до обласного бюджету Житомирської області на 2020 рік», виданий на підставі постанови Кабінету Міністрів України №1099 від 11.11.2020 «Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», із суми субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, бюджету міста Коростеня виділено грошові кошти в сумі 1 244 218 грн на видатки розвитку.

01.12.2020 близько 13 години під час розмови з Генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» ОСОБА_2 (Ходаківський Микола Миколайович), яка відбулась у службовому кабінеті директора Департаменту охорони здоров`я Житомирської ОДА у будівлі за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, ОСОБА_1 (Суслик Микола Петрович) повідомив останньому про необхідність передачі йому грошових коштів у розмірі 10% від суми вищевказаної субвенції, що становить 124, 4 тис. грн, як неправомірну вигоду за виділення вказаної вище суми субвенції, а також подальше сприяння ОСОБА_1 з використанням службового становища директора Департаменту охорони здоров`я Житомирської ОДА у роботі та нестворення перешкод у діяльності КНП «Коростенська ЦМЛ».

Усвідомлюючи те, що ОСОБА_1 обіймає посаду директора Департаменту охорони здоров`я Житомирської ОДА та в силу своїх службових повноважень здатен впливати на роботу КНП «Коростенська ЦМЛ», зокрема шляхом надання пропозицій щодо розподілу субвенцій місцевому бюджету, виділення медичного обладнання, що закуповується за кошти обласного бюджету, а також на прийняття рішень (надання пропозицій Міністерству охорони здоров`я України) щодо обсягів надання КНП «Коростенська ЦМЛ» послуг, а отже – забезпечення надходжень коштів до бюджету підприємства, ОСОБА_2 погодився на передачу ОСОБА_1 обумовленої ним суми грошових коштів в розмірі 124,4 тис. грн.

У подальшому, 16.01.2021 близько 18 години ОСОБА_1 , попередньо домовившись про зустріч, перебуваючи на території автозаправного комплексу «UPG» за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 29, одержав від ОСОБА_2 частину раніше обумовленої ним суми в розмірі 51 300 грн, як неправомірну вигоду за виділення вказаної вище суми субвенції та подальше сприяння ОСОБА_1 з використанням службового становища директора Департаменту охорони здоров`я Житомирської ОДА у роботі та нестворення перешкод у діяльності КНП «Коростенська ЦМЛ».

21.01.2021 близько 17.50 год. ОСОБА_1, попередньо домовившись про зустріч, перебуваючи у приміщенні за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, одержав від ОСОБА_2 решту раніше обумовленої ним суми в розмірі 73 100 грн. як неправомірну вигоду за виділення вказаної вище суми субвенції та за подальше сприяння ОСОБА_1 з використанням службового становища директора Департаменту охорони здоров`я Житомирської ОДА у роботі та нестворення перешкод у діяльності КНП «Коростенська ЦМЛ».

Зазначимо, що згаданим розпорядженням голови ОДА найбільше коштів на забезпечення лікарень киснем отримали Житомирська міська ОТГ (2 млн 673 тис. 333 грн) та місто Коростень (1 млн 244 тис. 218 грн), ще 13 містам, районам та ОТГ виділили від 85 до 734 тис. грн.

Під час судового засідання прокурор Київської місцевої прокуратури №7 наполягав на застосуванні до затриманого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб – до 22 березня 2021 року. Підозрюваний та його захисник, в судовому засіданні проти задоволення клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою заперечували, просили обрати запобіжний захід без позбавлення волі у вигляді застави, оскільки Микола Суслик нещодавно перехворів в тяжкій формі коронавірусною хворобою COVID-19, тому позбавлення волі у цей час погано позначиться на його здоров`ї.

Втім суд вирішив задовольнити клопотання прокурора, в якому зазначалося, що під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених у п.п. 1, 2, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: можливість переховуватись від органів досудового розслідування та суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Ухвалою суду до директора департаменту ОДА Миколи Суслика був застосований запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на шістдесят діб (до 22 березня 2021 року) та визначений альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто у сумі 124 850 грн, у разі внесення якої Суслик може бути звільнено з-під варти, але з певними умовами, серед яких – не відлучатися із району, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора чи суду та здати закордонний паспорт.

Зазначимо, засідання суду щодо обрання запобіжного заходу відбулося 22 січня, 26 січня суд прийняв рішення відсторонити Миколу Суслика від займаної посади на період слідства, цього ж дня він вніс заставу і був звільнений з під варти.

Статті, за якими обвинувачують директора департаменту ОДА, передбачають наступне покарання:

ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна;

ч. 3 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) – обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, ввечері 21 січня 2021 року стало відомо, що директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколу Суслика затримали на хабарі. Служба безпеки України повідомила, що Миколу Суслика затримали за вимагання «відкатів» з коштів, виділених на протидію пандемії COVID-19. Згодом у прокуратурі назвали суму «відкату», який вимагав директор департаменту – 123 тис. грн, 10% від перерахованих коштів. Станом на 22 січня від посади Суслика не відсторонили.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.