Фонд держмайна дав інформацію щодо продажу на аукціоні «житомирських Мальдівів»

Фонд державного майна України відреагував на публікації ЗМІ про продаж Дружбівського кар’єру «Кварц» і 4 травня оприлюднив відповіді на найпоширеніші запитання, які виникають навколо продажу цього об’єкта.

Коли відбувся аукціон?

Аукціон з продажу відбувся 17 березня – стартова ціна становила 2,4 млн грн. У торгах взяли участь 2 підприємці, а вартість Кварцу зросла на 16% до 2,8 млн грн. Продаж «Кварцу» анонсували на офіційних сторінках ФДМУ та у популярних ЗМІ. Об’єкт виставляли повторно, адже на перший аукціон, де вартість кар’єру становила 4,8 млн не зареєструвалося жодного учасника.

Скільки заплатили за кар’єр?

Окрім переможної ставки, переможець сплачує 20% ПДВ (562 тис. грн) та зобов’язаний протягом 6 місяців сплатити борги підприємства – понад 2,8 млн грн. Економічний ефект від продажу кар’єру – понад 6,1 млн грн.

Що саме продав ФДМУ?

До складу підприємства входять 19 будівель, площею 9210 м². Фізичний знос цих будівель – від 40 до 80%, вони аварійні та потребують капітального ремонту. Хочемо зауважити, що Фонд держмайна НЕ продавав земельну ділянку, площею 128 га (в описі лота зазначено, що «земельна ділянка загальною площею 128,7467 га перебуває на праві постійного користування» – ред.).

Як відбувався аукціон?

Фонд держмайна проводить усі аукціони на платформі Prozorro.Продажі. Це державна система аукціонів, яка забезпечує прозорий та відкритий продаж об’єкта. Взяти участь у торгах може кожен громадянин, а вплинути на хід аукціону неможливо.

Чому продавали підприємство?

На Дружбівському кар’єрі «Кварц» вже багато років не ведеться жодної діяльності і він генерує збитки державі – 95 тис. грн. у 2021 та 290 тис. грн. у 2022 році. Чи може Україна під час війни дозволити собі зайві видатки? Ні. Більше того, продаж об’єкту дозволив залучити кошти на підтримку Сил оборони. А на місці зруйнованого підприємства з’явиться працюючий бізнес, який створюватиме робочі місця та буде сплачувати податки

Нагадаємо, 17 березня 2023 року на другому аукціоні з продажу єдиного майнового комплексу державного підприємства «Дружбівський кар’єр нерудних копалин “Кварц”» в смт Дружба Олевської громади стартова ціна об’єкта була 2 млн 421 тис. 333,5 грн, заявки на торги подали дві фірми, статутний капітал яких становить 1 тис. грн, переможцем аукціону стало ТОВ «Імуногенетика» (м.Бровари Київської області) з пропозицією 2 млн 810 тис. 501 грн, що на 1 гривню більше, від пропозиції конкурента.

Нагадаємо, 20 лютого 2023 року Фонд держмайна похвалися проведенням аукціону з рідкісним лотом – Дружбівським кар’єром нерудних копалин «Кварц», ця новина обурила жителів Олевської громади, адже це вже багато років було улюблене місце відпочинку та фотосесій, бо вода тут має унікальний колір, а кар’єр називають «житомирські Мальдіви».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.