Кабмін збільшив пенсії та мінімальну заробітну плату з 1.01.2020

Із 1 січня збільшився мінімальний розмір пенсій для осіб, які досягли 65 років і мають тривалий страховий стаж. Законом України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” передбачено зростання поточного року мінімальної зарплати до рівня 4723 грн. У зв’язку з цим із 1 січня перераховано мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років і мають страховий стаж не менший як 30 років для жінок і 35 років для чоловіків.

Як наслідок, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений для зазначеної категорії осіб у розмірі 40% нової величини мінімальної зарплати, із 1 січня збільшиться до 1889,20 грн. Перерахунок пенсій здійснюватиметься автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.

Зауважимо, що для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької дільності.

Пенсіонерам, які досягнуть 65 років цього року, такі перерахунки здійснюватимуть із дня досягнення відповідного віку за наявності в них необхідного страхового стажу.

Зверніть увагу! З нового року зростають вимоги до страхового стажу для тих, що планують вийти на пенсію за віком. Для того, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років, потрібно мати мінімум 27 років страхового стажу. Якщо ви матимете від 17 до 27 років страхового стажу, то зможете вийти на пенсію не раніше як у 63 роки, а якщо ваш стаж становить від 15 до 17 років, то не раніше як у 65 років. 

 Інформацію надала начальник Коростенського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Ірина ОБИХОД 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.