Мер Житомира Сергій Сухомлин розповів про ситуацію в місті. Відео

Вранці 28 березня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин вийшов у «живий» ефір телеканалу «Прямий» та розповів про вибухи минулої ночі. Відповідаючи на запитання телеведучих, мер пояснив про те, як вдається боротися з панікою та заспокоювати житомирян; повідомив про десантування диверсійних груп й про затримання осіб, охочих представляти місцеву владу в разі захоплення міста; розказав про евакуацію окремих категорій населення й поступове відновлення у місті майже повноцінного життя, оскільки багато житомирян уже повертаються до своїх домівок.

«Дійсно, були нанесені ракетні удари по Житомиру, біля Житомира, скажемо правильно. У Житомирі ніяких руйнувань немає. Я не буду називати об’єкти, по яких були нанесені ракетні удари. Вночі у мене була інформація, вже підтверджена, що на одному з об’єктів, по якому був нанесений удар, постраждалих немає. По іншому ще з’ясовується інформація. Тому фактично вони знову ці свої мільйони мільйонів доларів викинули просто у повітря», – зауважив Сухомлин.

Під час бесіди мер розповів про потужність вибухів, які налякали житомирян. Однак в цілому, зазначає Сергій Сухомлин, люди в нашому місті вже звикли до певного неспокою.

«Вибухи були дуже потужні, бо, дійсно, у соцмережах зразу з’явилася фактично паніка. Тому я десь о 1-й годині вночі виходив у соцмережі і коментував ситуацію, заспокоював людей, що нічого не загрожує, але багатоповерхові будинки відчули на собі приблизно, як землетрус 3-4 бали. Ситуація така була. А так все нормально. Люди вже звикають до такої ситуації. Підприємства працюють, комунальний транспорт працює. Все нормально», – каже мер Житомира.

Далі Сергій Сухомлин відповів на запитання про диверсантів, зазначивши, що спецлужби нині працюють з групою, яка, в разі захоплення міста, збиралася представляти місцеву владу.

«Їх (диверсантів) уже затримали декілька груп за цей місяць. І декілька тижнів тому навколо Житомира навіть висаджувався десант з гвинтокрилів. Це, скоріше за все, ці диверсійні групи, які вистежувалися. Навколо Житомира багато військових об’єктів, у самому Житомирі. Зацікавленість до Житомира дуже велика. Спецслужби працюють. Служба безпеки України й інші працюють дуже добре. І навіть група людей – планувалося, що вони будуть, у разі захвату Житомира, представляти і місцеву владу – також вже фактично затримана, скажемо, по них іде робота», – зазначає мер.

Сергій Сухомлин також розповів, що у перші два тижні війни з міста самостійно виїхали 40-45% людей. Міський голова розповів про категорії населення, які організовано евакуюють з Житомира. Однак, попри досить масову евакуацію на початку війни, нині житомиряни повертаються до свого міста.

«На початку війни, у перший тиждень-два, приблизно 40-45% житомирян виїхали. Виїхали переважно самостійно. Це і захід України, це і Молдова, і європейські країни. Наша головна задача була забезпечити централізований вивіз деяких груп населення. В першу чергу ми вивозили, і не тільки з Житомира, а й з сіл області, онкохворих дітей. Вони зараз знаходяться у Швейцарії. Ми домовились про безкоштовне лікування цих людей, про безоплатне проживання їх сімей, страхування і багато іншого. Потім ми вивозили дітей, хворих на аутизм, з ДЦП. Також збирали по всій області, вивозили їх в Австрію. Буквально вчора зранку ще один караван пішов із сім’ями військових у Голландію. І таких було караванів декілька. Ми відправляли сім’ї військових. Але ми тільки відпрацьовуємо такі перевезення з офіційними установами тих країн, куди відправляємо. Бо наші воїни повинні знати, що їхні сім’ї точно безкоштовно мають проживання, харчування і безкоштовний медичний нагляд. Вони, як правило, живуть в готелях, у різних комплексах. Тому тут ми відпрацьовуємо, все нормально. Але за останній тиждень ми спостерігаємо за тим, що населення в Житомир повертається. Бо почали працювати підприємства. Десь 10 днів-два тижні тому ми почали цю роботу, і велика кількість підприємств почала свою роботу і люди повертаються. І в Житомирі набагато стало більше автотранспорту, комунальний транспорт уже завантажений, тому потихенько все працює», – повідав міський голова.

Затим Сергій Сухомлин розповів про відновлене дистанційного навчання.

«З минулої середи ми почали навчання дистанційне в школах. І діти навіть, які знаходяться в Європі, вони також навчаються дистанційно. Ми розуміємо, що не буде ЗНО, а буде фактично конкурс атестатів. Державна платформа – це дуже добре і правильне рішення, але дітям потрібні оцінки. А оцінки їм може поставити тільки їхній учитель. Тому ми зробили ще з минулої середи дистанційне навчання для всіх дітей», – розповів Сухомлин.

Коментуючи запитання про наявність у місті проблем із забезпеченням продовольчими товарами та водою, мер запевнив, що в Житомир з цим усе нормально. Місто навіть допомагає іншим населеним пунктам, які через окупантів опинилися дійсно у надскладному становищі. Так, зокрема, 27 березня гуманітарний вантаж з Житомира вирушив до Тростянця, що на Сумщині.

«Нема тут в нас ніяких проблем. Так, у свій час при нанесенні бомбового удару в нас було пошкоджено теплокомуненерго, частина міста була без тепла. За чотири дні десь повністю запустили, все працює. І також бомбовий удар був нанесений по водогону, який забезпечує місто водою. Там швидше зробили. Все в нас є, все працює. Навіть вчора ввечері машина доставила (допомогу) місту Тростянець. Це місто, яке наші ЗСУ звільнили від окупантів. І в них немає нічого: ні електрики, не працює водоканал, були пошкоджені саме електричні мережі, підстанція, тому не працює водоканал. Вчора ми завантажили 36 генераторів, у тому числі для водоканалу Тростянця і просто для мирних жителів, плюс продукти харчування, медикаменти і багато чого іншого, навіть товари для дітей, солодощі, бо у місті багато дітей, і вони довгий час знаходилися фактично в оточенні. Машина вже там. Все нормально», – завершив бесіду Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, ввечері 27 березня житомиряни під час повітряної тривоги чули вибухи. О 23:35 радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомив про ракетні удари по чотирьох містах, серед яких – Житомир. Згодом міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що станом на 1 годину ночі 28 березня немає інформації, що місто обстріляли.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.