Ми повинні мобілізуватися, щоб запобігти в майбутньому масштабним пожежам, – Володимир Федоренко

Враховуючи наближення літнього періоду, оперативний штаб з ліквідації пожеж екосистем Олевського та Лугинського районів Житомирської області ухвалив рішення про розчищення меліоративних каналів, а особливо акваторій, що знаходяться біля торфовищ, задля забезпечення співробітників ДСНС достатньою кількістю води та вільним доступом до неї. Про це після засідання штабу, яке відбулося в місті Олевськ, повідомив на своїй сторінці у мережі Facebook 1-й заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко.

Виїзне засідання оперативного штабу з ліквідації пожеж екосистем Олевського та Лугинського р-н; в м. Олевськ. За участю…

Опубликовано Володимиром Федоренко Воскресенье, 26 апреля 2020 г.

«Що стосується ДСНС, лісових господарств, торф’яної галузі – наші старости, голови ОТГ, голови райрад – всі ми повинні зараз мобілізуватися та діяти як одна родина, як єдина команда. У нас дві біди. Перша – це коронавірус, яка сталася взагалі по всьому світі, і ми не виключення, і друга, ще страшніша, – оці наші підпали, пожежі, згорілі ліси», – заявив Володимир Федоренко в інтерв’ю ЗМІ після відвідання  місць гасіння лісових пожеж на Поліссі.

Участь у засіданні оперативного штабу взяли представники ДСНС, Національної поліції, Держлісагентства, місцевої влади постраждалих районів, група народних депутатів від фракції «Слуга народу» та представники Державної екологічної інспекції. Головними причинами нинішніх займань та масштабних пожеж на Житомирщині й Київщині є не лише підпали сухої трави, але й захаращеність та занедбаність українських лісів, на що має звернути першочергову увагу Державне агентство лісових ресурсів України, – вважають учасники зібрання.

«Останні роки Державну екологічну інспекцію не допускали до перевірок. Був мораторій. Лісники, лісагентства знаходили купу причин для цього і платили мінімальний штраф за недопуск, аби не дати державній екологічній інспекції все перевірити. І от маємо результат – не проводилися санітарні рубки й заходи протипожежної безпеки, ліси захаращені. Масштабні пожежі – логічний наслідок такої недолугої політики», – відзначив після засідання штабу заступник начальника Держекоінспекції Поліського округу Євген Медведовський.

На переконання народних депутатів, присутніх на виїзному засіданні в Олевську, сьогодні першочерговим завданням як законодавчої, так і виконавчої гілок влади мають стати принципові зміни у загальному підході держави до організації ведення всього лісового господарства, а також перерозподіл функцій контролю за дотриманням законодавства у цій царині. Інакше масштабні займання лісів повторюватимуться знову й знову.

«Ми розуміємо, що сьогодні необхідно проводити аудит лісгоспів, дивитися на протипожежну підготовку наших лісів, а за це відповідають саме лісництва. Тому що ДСНС працює з наслідками. І відверто скажу, при всій повазі до лісників, які сьогодні боряться разом з ДСНС у цих пожежах, – погано лісництва відпрацьовують протипожежні заходи. Зараз профільним комітетом до першого читання рекомендований законопроект щодо аудиту лісів. Останній раз він проводився в 2001-му році, ще по радянській методиці. В цьому ж законопроекті використано досвід світових країн», – відзначив народний депутат від фракції «Слуга народу» Арсеній Пушкаренко.

Керівники Житомирської ОДА висловили переконання, що навіть після завершення тушіння головних джерел займання та локалізації тліючих осередків, розслаблятися співробітникам ДСНС, держлісагентств, місцевих адміністрацій та сільських рад ще дуже рано. Адже попереду – початок літа та підняття середньодобової температури в усій Україні, до якого додається ще й аномальна посуха.

«В цій ситуації нам треба йти на випередження. Необхідно розібратися з річками, з пожежними водоймами, оскільки ми бачимо – літо буде жарким, і все тільки починається. Тому для нас є багато домашнього завдання. Ми з’ясували, по-перше, що нам потрібен якісний зв’язок для людей, які знаходяться в лісі. Адже тут немає Інтернету, тут взагалі зникає телефонний зв’язок. Для цього нам необхідні потужні рації, щоб швидко робити все. По-друге, варто додатково придбати протипожежні ранці-вогнегасники для наших лісних господарств і пожежних частин», – визначив головні завдання Житомирської обласної влади 1-й заступник голови ОДА Володимир Федоренко.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.