Молоко, сири, ікра – найчастіші фальсифікати на базарах України

Українці звикли, що на ринках зазвичай продається домашня продукція – молочні продукти, м’ясо, птиця, яйця. Однак останнім часом на базарах під виглядом фермерських продуктів продають фальсифікат.

Керівник центру експертиз “Тест” Валентин Безрукий розповів про те, що знаходять у фальсифікованому молоці та чим воно небезпечне. Про це він заявив в ефірі телеканалу “Україна 24”.

За даними фахівця, молоко на базарі часто є фальсифікатом, тому питань до його користь насправді більше, ніж до магазинного.

“У мене більше претензій, безумовно, до базарного молока. З приводу домашнього молока, у нас колись були великі дослідження по закупках в інших містах. Я купував базарне молоко в Кривому Розі, сидить бабуся у пляшках продає домашнє молоко, а воно фальсифіковане. Там є рослинні жири. Ми розуміємо, що це молоко не бабусине. Тобто хтось його їй вручив”, – заявив експерт.

При цьому за даними експерта, до домашнього молока завжди більше зауважень, ніж до промислового. Пов’язано це з його складом, включаючи бактерії.

“З приводу виробників у нас можуть бути претензії, але їх менше. Наприклад, по мікробіології бувають зауваження, з кишкової палички дуже рідко, по фальсифікації бували у нас по молоку два виробника в Харківській області. Але я не можу сказати, що багато претензій. Якості стало більше, тому що ферм стало більше, а ферми краще стежать за своїми коровами, ніж домашні (господарства – ред.)”, – зазначив Безрукий.

Молоко – далеко не перший продукт, який підроблюють для подальшого продажу. В групу товарів-фальсифікатів першими потрапляють дорогі продукти, такі як розчинна кава, червона ікра і сири. Експерти раніше відзначали, що частка фальсифікату цих продуктів перевищує частку оригіналу в дрібних торгових мережах та на ринках.


Хочемо запитати коростенців чи купують вони молочні продукти на місцевих базарах, як перевіряють якість продукції, чи купували фальсифікат і що робили в таких випадках. Свої коментарі залишайте нижче.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.