На Житомирщині правоохоронці провоели антитероростичні навчання. Подробиці

Про це 25 листопада під час масштабних навчань поблизу українсько-білоруського кордону на Овруччині заявив заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич.  Тренування проходили під керівництвом координаційної групи Антитерористичного центру при УСБУ в області. До участі у них були залучені поліцейські, прикордонники, нацгвардійці, рятувальники, представники міграційної служби та інші підрозділи і служби.

Злагодженість та ефективність дій усіх  перевіряли під час виконання ввідних завдань. Першим з них стала поява невідомих в одному із сіл Овруччини. Троє незнайомців  з характерною зовнішністю без знання української мови насторожили місцевих жителів і вони в рамках системи оповіщення «Чужий в селі» поінформували про те поліцейських.  Для перевірки до населеного пункту виїхали офіцери Овруцького відділення та роти поліції особливого призначення ГУНП.
За отриманою згодом від, як з’ясувалось, іноземців інформацією, вони нелегально перетнули державний кордон, а  у буферній зоні знаходиться ще кілька сотень їх співвітчизників, які планують  незаконне проникнення в Україну.

Відтак особовий склад Коростенського райуправління поліції був терміново піднятий  за сигналом «Тривога». Таке ж сповіщення отримали і працівники Житомирського РУП.
До умовного пункту пропуску державного кордону терміново було направлено додаткові сили Національної гвардії та Державної прикордонної служби, а також групу перемовників Національної поліції. Правоохоронці заблокували прохід та не допустили незаконного проникнення агресивно налаштованих осіб на територію України. Однак частині правопорушників все ж удалося перетнути кордон за кілька кілометрів від пропускного пункту і сховатись у лісовій місцині.

До вказаного району прибули відповідні підрозділи поліції, нацгвардії, прикордонників та інших служб. Безпосередньо у вказаному районі свою роботу розгорнув Оперативний штаб.
Завдяки першочерговим оперативно-розшуковим заходам вдалося встановити місце перебування порушників та деблокували їх просування углиб лісу.

Умовних нелегалів змусили повернути у визначений правоохоронцями напрямок, де на них уже очікували підрозділи роти поліції особливого призначення та зведений загін ГУНП, Управління патрульної поліції, Національної гвардії, посилені наряди прикордонників.
Для прикриття свого відходу правопорушники підпалили узлісся. Рятувальники локалізували та загасили пожежу.
З мігрантами розпочали роботу поліцейські перемовники, які за допомогою гучномовців кількома мовами роз’яснили їм відповідальність за порушення українського законодавства. Однак незнайомці продовжили рух, намагалися прорвати кільце правоохоронців. З іншого боку їх блокували групи оточення нацгвардійців, патрульних і спецпризначенців.

Найбільш агресивних та активних правопорушників з натовпу вилучали поліцейські. Заблокованих у кільце мігрантів правоохоронців по черзі доставляли до фільтраційного центру, де з ними працювали оперативники, слідчі та міграційна поліція.
Водночас оперативникам вдалося встановити спільників нелегалів, які допомагали їм при незаконному перетині кордону. Автомобіль порушників зупинили поліцейські на одній з доріг Овруччини та спецпризначенці КОРДу ГУНП із застосуванням  світло-шумових гранат затримали озброєних підозрюваних у рамках введеної на той момент спецоперації «Грім».
З фільтраційних пунктів нелегальних мігрантів під конвоєм поліції доставляли до тимчасових місць перебування іноземців.

– До проведення цих навчань задіяні сили правоохоронців, що  нині також працюють і у рамках операції «Полісся». Їх злагодженість, професійність та готовність до адекватних дій  – важлива передумова для забезпечення правопорядку у державі та безпеки наших громадян, – сказав заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич.

Загалом до навчань були залучені представники різних служб Головного управління НП в області, пірозділів Житомирського та Коростенського РУП, Управлінь патрульної поліції та поліції охорони, ДУ “Житомирського навчального центру підготовки поліцейських”, військових частин 3047 і 3027 НГУ, 9-го прикордонного загону ім. Січових Стрільців, обласних Управлінь Державної міграційної служби та Державної служби з надзвичайних ситуацій, громадських формувань і лісівників.

– Максимальна наближеність ввідних завдань до реальних ситуацій, моніторинг розвитку подій у сусідніх державах і тренування дій наших підрозділів у разі розвитку подібних сценаріїв – першочергові аспекти, на які звертали увагу під час підготовки навчань, – розповів заступник начальника ГУНП Артем Лисогор.- Задіяні служби із поставленими завданнями, за оцінкою координаційної групи, упорались.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.