Служба безпеки України заблокувала корупційну схему в Управлінні державного агентства меліорації та рибного господарства у Житомирській області.
До організації схеми причетний державний інспектор цієї держустанови.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовець щомісяця збирав «данину» з браконьєрів, які незаконно виловлюють рибу у водоймах. Хоча у встановленому законом порядку посадовець мав складати стосовно браконьєрів адмінпротоколи та вилучати у них засоби незаконного лову.
Зловмисник встановив «абонплату» за незаконний вилов риби, який залежав від часу дії «індульгенції» – нічні, тижневі чи одномісячні, а також від розміру вилову.
Хабарі стартували від 2 тисяч та сягали 20 тисяч гривень з одного рибалки.
У випадку відмови добровільно платити «корупційне мито» посадовець накладав на порушників максимальний штраф, який міг сягати 51 тисячу гривень.
За оперативними даними СБУ, щомісячний дохід здирника від протиправної діяльності у «нерибні» місяці» становив більше ста тисяч гривень.
Правоохоронці затримали хабарника в обласному центрі «на гарячому» під час отримання від «клієнта» другої частини неправомірної вигоди.
Фігуранту повідомлено про підозру за ч.1 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Триває слідство для встановлення всіх обставин злочину.
Заходи з блокування корупційної схеми здійснювали співробітники Управління СБ України в Житомирській області за процесуального керівництва спеціалізованої екологічної прокуратури Житомирської обласної прокуратури.