На Житомирщині СБУ викрила схему фіктивних шлюбів ухилянтів із жінками-інвалідами для виїзду за кордон

На Житомирщині співробітники Служби безпеки України заблокували ще одну схему незаконного виїзду за межі України чоловіків призовного віку.

За оперативними даними СБУ, для цього потенційні ухилянти укладали фіктивний шлюб із жінкою-інвалідом для перетину державного кордону у статусі «супроводжуючої особи».
Як установлено під час досудового розслідування, до організації схеми причетна очільниця однієї з громадських організацій Житомира.

Вона підшуковувала «наречену» із першою чи другою групою інвалідності та пропонувала їй «вийти заміж» за чоловіка призовного віку. «Додатковим бонусом» для такої жінки-інваліда було оформлення термінового закордонного паспорта і виїзд за кордон «коштом замовника».
Вартість пакету послуг становила 1,5 тисячі доларів США без урахування додаткових витрат.
Незаконну «шлюбну» схему правоохоронці викрили у вересні минулого року.

Тоді «сваха» на замовлення знайомої, яка хотіла вивезти до країни ЄС потенційного призовника-свого громадянського чоловіка, підшукала для оформлення фіктивного шлюбу дівчину-інваліда по зору.

Правоохоронці затримали трьох фігуранток у центрі Житомирі під час передачі коштів – 800 доларів США.

За матеріалами Служби безпеки України учасницям «кримінального тріо» повідомлено про підозру у сприянні незаконному переправленню особи через державний кордон України усуненням перешкоди, вчиненому за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, тобто у вчиненні злочину за ч.3 ст.332 Кримінального кодексу України.

Заходи із викриття та документування причетних до «міграційного каналу» проводили співробітники Управління СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП Житомирщини за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.