На Житомирщині судитимуть організоване угруповання за шахрайство із землею

Скеровано до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованого злочинного угруповання на чолі з колишнім керівником Головного управління Держгеокадастру одного з регіонів центральної України.

На підставі зібраних Службою безпеки та Національною поліцією за процесуального керівництва прокуратури доказів їм інкримінують шахрайське заволодіння 1726 гектарами комунальної землі на понад 70 мільйонів гривень (ч.4 ст.190 КК України).
Досудовим слідством встановлено, що організував масштабний земельний «схематоз» на Житомирщині топчиновник вже після звільнення зі служби.

Користуючись недосконалостями земельного законодавства і «прогалинами» в роботі одного з державних лісгоспів регіону, зловмисники незаконно переоформлювали «на своїх» юридично «безхозні» гектари лісових угідь та земель сільськогосподарського призначення у Звягельському районі.
Для цього незаконно розробляли земельно-технічну документацію і вносили недостовірні відомості до державних майнових реєстрів.

До оборудки організатор залучив власницю місцевого сільгосппідприємства, яка «замкнула» на себе роботу із державними реєстраторами-учасниками схеми, та свого колишнього водія і знайому – у ролі посередників при переоформленні землі.
Державним реєстраторам, задіяним у «земельній приватизації», додатково інкримінується незаконна зміна інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї, що заподіяло значну шкоду (ч.3 ст.362 КК України).

Обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті.

Крім того, за ініціативи СБУ, арештовано як саму незаконно одержану фігурантами землю, так і активи підприємства, що фігурує у схемі, корпоративні права обвинувачених, належні їм земельні ділянки, будинок, квартири і транспортні засоби.
Матеріали щодо ще одного ключового фігуранта виділено у окреме провадження.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Житомирській області у співпраці зі слідчими ГУНП регіону за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.