На Житомирщині винесли перший в Україні вирок колаборантам

Винними визнано подружжя підприємців.

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Бердичівської окружної прокуратури двох місцевих жителів суд визнав винними у колабораційній діяльності та виніс вирок за ч. 1 ст. 111-1 КК України.

Кримінальне правопорушення скоїло подружжя підприємців, 1960 та 1964 років народження. Свою підприємницьку діяльність (продавали одяг на місцевому ринку) засуджені поєднували із протиправною колабораційною агітацією.

Сімейка колаборантів, використовуючи перебування у людному місці Бердичева – на ринку, публічно закликали громадян підтримати широкомаштабне військове вторгнення російської федерації в Україну, виправдовуючи дії країни-агресора.

Зазначимо, що це перший обвинувальний вирок в Україні, винесений судом за вчинення колабораційної діяльності за зазначеною статтею Кримінального кодексу України, яка набрала чинності 15 березня 2022 року.

Обом колаборантам Бердичівський міськрайонний суд виніс вирок – позбавлення права обіймати певні посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк 11 років.

Злочин розкрито за співпраці прокуратури, поліції та Управління СБ України в області. Досудове розслідування проводило Бердичівське райуправління поліції.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.