На Житомирщині виробляють ударні дрони і акумулятори до них

На Житомирщині працює підприємство, де розробляють ударні безпілотні комплекси та виготовляють акумулятори для FPV-дронів. За місяць можуть виготовляти до 30 ударних безпілотних комплексів.
Про це Суспільному Медіа розповів керівник проєкту Микола Гаврилюк.

За його словами, зараз майже половина всього виробництва зосереджена на виготовленні акумуляторів до FPV-дронів, тому що вони нині в дефіциті.

“Їх завозять та виробляють значно менше, ніж FPV-дронів. Ми постійно фіксуємо якийсь нереальний дефіцит і попит на декілька місяців вперед розписаний. Таким чином, ми намагаємося бути дотичними до якогось маленького дрону, який десь там летить і когось знищує”, — сказав Микола Гаврилюк.

Керівник проєкту розповів, що друга половина приміщення призначена виключно для виробництва ударних дронів. Крім того, оскільки теплові камери стали підсанкційним товаром, на підприємстві розробили власні тепловізійні камери, які показали високу ефективність.

“Одна з моделей вже отримала додатковий захист від РЕБ-у, що було успішно протестовано як на фронті, так і в наших навчальних центрах. Чотири комплекси довгий час працювали на фронті, і я можу з гордістю сказати, що жоден з них не був заглушений, не виникало ситуацій, коли ворог зміг їх збити. Це дуже серйозний показник для мене, оскільки зараз РЕБ є практично єдиною зброєю проти дронів. Ми також маємо борти, які пройшли або модернізацію, або заміну оптики на тепловізійну камеру. Особливо в холодну погоду це важливо для ударних дронів, оскільки вони в основному працюють в нічний час”, — розказав Микола Гаврилюк.

За місяць підприємство може виробляти до 30 ударних безпілотних комплексів.

“Один комплекс обов’язково включає в себе станцію керування, станцію ретрансляції, а також певну кількість бортів. Ми можемо створювати комплекси, еквівалентні 30 станціям керування, ретрансляції і 90 безпілотних дронів”, — проінформував керівник проєкту.

Микола Гаврилюк розповів, що підприємство співпрацює з “Армією дронів”.

“Наша взаємодія полягає у спрощенні процесу постановки на озброєння та вирішенні державних замовлень. Раніше це було практично неможливо здійснити — складно було документально, а невеликі команди не могли б фізично це стягнути. Це затягувалося на роки. А у нас немає багато часу, великою перемогою є те, що ми змогли скоротити цей процес до місяців. Фактично, нам вдалося зробити це за два місяці. Крім того, це включає постійні навчання, робочі групи та майже цілодобову підтримку з дуже ексклюзивних питань”, — роз’яснив керівник проєкту.

Зі слів Миколи, наразі розробники особисто беруть участь у навчанні військового персоналу з управління безпілотними комплексами, проте вони планують налагодити співпрацю із навчальними центрами.

“Ми маємо намір підготувати інструкторів учбових центрів для роботи з цими конкретними комплексами, щоб вони навчали пілотів на місці, а ми водночас підтримували зв’язок з ними”, — сказав Микола Гаврилюк.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.