На Житомирщині завершилась навчальна програма «Право на бізнес: від ідеї до прибутку»

На Житомирщині завершилась навчальна програма «Право на бізнес: від ідеї до прибутку» яку реалізує БФ «Право на захист» за підтримки Українського гуманітарного фонду (UHF). Також проєкт реалізується в Київській, Сумській, Харківській і Чернігівській областях.
Випускники успішно презентували свої бізнес-проєкти. Мети навчальної програми досягнуто: учасники отримали знання й підсилили навички ведення підприємницької діяльності, починаючи з пошуку бізнес-ідеї, налагодження менеджменту й маркетингу до моменту отримання першого доходу.

Серед бізнес-ідей наших випускників: створення антикафе, яке стане простором для творчих заходів, дитячого садочка й центру розвитку із залученням спеціалістів для корекційних занять та школи іноземних мов тощо.

“Ми дуже задоволені реалізацією проєкту в Житомирській області. В нас була цікава та проактивна навчальна група. Всі учасники прийшли на навчання зі своїми бізнес-ідеями, які детально пропрацьовували під час курсу. Всі проеєкти, які розробили учасники, спрямовані або на створення якіснішого продукту для споживачів, або на надання кращих послуг, таким чином думка про кінцевого споживача – а це кожен мешканець громади – наскрізна в усіх майбутніх бізнесах. Серед учасників програми є внутрішньо переміщені особи, які беззаперечно визначили участь в нашому проєкті як підтримку на новому місці.” – зазначила Олена Герус, проєктна менеджерка.

Для кого був цей курс? Для вмотивованих власників малого бізнесу, чиї підприємства постраждали через повномасштабне вторгнення, й тих, хто лише хоче розпочати власну справу, або підпадає під один із критеріїв вразливості. Зокрема на курсі вчились:

  • внутрішньо переміщені особи;
  • особи з інвалідністю;
  • чоловіки / жінки, які самостійно виховують дітей;
  • ветерани АТО / війни, які вже не є військовослужбовцями.

Протягом кінця березня — квітня 2024 року було проведено 20 одноденних офлайн-тренінгів.

Навчання охопило такі теми:

  • Створення бізнес-моделі своєї справи.
  • Створення фінансової моделі своєї справи.
  • Бухгалтерські та юридичні аспекти підприємницької діяльності.
  • Маркетинг, продажі й робота з клієнтами.

Окрім тренінгів, учасники мали понад 150 годин онлайн-консультацій від 12 тренерів Додатково для кожної з груп було проведено декілька онлайн-сесій із питань підготовки до конкурсу мікрогрантів, а також онлайн-тренінг на тему комунікацій і просування своїх товарів й послуг у соціальних мережах. У межах конкурсу в усіх п’ятьох регіонах буде надано 40 мікрогрантів в розмірі до 130 тис. грн (близько $3 000). Оцінювання заявок на грант буде здійснено у два етапи:

  1. Презентація бізнес-проєктів під час останнього офлайн-заходу.
  2. Оцінювання аплікаційних форм.

Гранти буде присуджено до кінця травня. Тоді ж розпочнеться процес підписання договорів та їх видання. Гранти мають бути реалізовані до кінця серпня — початку вересня 2024 року.

Загалом навчання пройшло 86 учасників. На Житомирщині — 16 із них. На захід з презентації завітала представниця відділу Центру зайнятості, щоб розповісти випускникам також і про державні грантові можливості.

«Хто зацікавився грантовими можливостями й підпадає під критерії, може звернутися до нас із заявкою на отримання гранту. Це оформлюється через застосунок «Дія». Для мікрогрантів мінімальна сума 50 тисяч гривень, максимальна — 250 тисяч гривень. Звернутись із цим запитом може будь-який громадянин України, необов’язково безробітній, який зареєстрований у центрі зайнятості. А хто вже відкрив власну справу і хоче щось поліпшити може подати бізнес-план. Його буде розглянуто на обласному й державному рівні», — зазначила Надія Кухарець, провідна фахівчиня з питань зайнятості відділу сприяння зайнятості управління реалізації політики зайнятості Житомирського обласного центру зайнятості.

Навчальна програма «Право на бізнес: від ідеї до прибутку» реалізується Благодійним фондом «Право на захист» у межах проєкту «Сила: Житло, захист і засоби для існування людям, які повернулися додому», що реалізовується за підтримки Українського гуманітарного фонду (UHF).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.