Надсучасну роботизовану молочну ферму Lely відкрито на Житомирщині. Фото

Про відкриття молочної ферми світового зразка повідомляє сайт Житомирьскої обласної ради.

У селі Почуйки на Житомирщині урочисто відкрили II чергу Роботизованої ферми майбутнього Lely.

Участь у заході взяв голова обласної ради Володимир Федоренко, перша заступниця голови обласної державної адміністрації Наталія Остапченко, депутати обасної ради, Президент групи компаній «Ерідон» Сергій Кролевець, директор агрохолдингу «Ерідон» Володимир Яковчук, керівник молочної ферми ПСП «Україна» Сергій Дербенцев, представник STgenetics Тодор Арбов, радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен та представники ряду нідерландських компаній.

«Це надважлива подія у аграрному житті регіону та всієї України. Хочу подякувати групі компаній та агрохолдингу «Ерідон», які ще 14 років тому обрали для реалізації цього масштабного проєкту саме нашу область, а в 2015 році побудували I чергу роботизованої ферми із англійським обладнанням. Сьогодні село Почуйки на Житомирщині є експериментальним майданчиком для розвитку молочної галузі та прикладом для наслідування для всієї України. Сюди приїздять за досвідом з різних куточків країни, а вчитись дійсно є чому.

Територія ферми дуже грамотно логістично впорядкована, а найсучасніше обладнання дозволяє отримувати від корів молоко екстракласу. Дуже важливо, що це обладнання працює з максимальною турботою про здоров’я тварин. Ми пишаємось, що на території Житомирської області функціонують найсучасніші ферми не лише в Україні, а і у всій Східній Європі. Незабаром також закінчують будівництво нових товарно-молочних ферм на Житомирщині за європейськими стандартами ПП «Галекс Агро» та ПАФ «Єрчики». Галузь молочної промисловості є однією з найбільш динамічних та перспективних в нашій країні і приємно усвідомлювати, що наша область позиціює себе як прогресивний агрохаб», – сказав Володимир Федоренко.

Першу чергу роботизованої молочної ферми, яку побудувала провідна компанія в українському агробізнесі «Ерідон» було відкрито в приватному сільськогосподарському підприємстві «Україна» на території села Почуйки у липні 2015 року. Весь комплекс збудований цілковито з нуля за найсучаснішими стандартами. Перша черга інвестпроєкту компанії «Ерідон» включала комбікормовий цех, машинно-тракторний парк, дві ємності для зберігання зерна, 3 сіносховища, 4 силосних ями, 2 лагуни, телятник, родильне відділення і корівник на 500 корів. Обсяг інвестицій склав близько 160 млн грн, з них 80 млн грн. – вартість тваринницького комплексу.

Будівництво другої черги дозволило збільшити кількість тварин до 1000 голів. Ферма укомплектована провідним стійловим обладнанням, в приміщеннях підтримується оптимальний для тварин мікроклімат. Доїння здійснюється виключно роботизованим обладнанням, що гарантує якість молока, здоров’я тварин та збільшення продуктивності до 35%.

«У ПСП «Україна» було прийняте рішення на користь роботизованої техніки нідерландської кампанії Lely, адже це провідний світовий виробник. Головна ідея роботизованого доїння – максимально наблизити життя худоби до природних умов та підвищити за рахунок цього ефективність надоїв. Тварина сама вибирає час для доїння, постійно перебуває в одному приміщенні та при цьому вільно рухається, не отримуючи жодного стресу. Запатентована гібридна рука-маніпулятор рухається разом із коровою та повністю імітує рухи тварини. Один робот на нашій фермі обслуговує 60 корів», – розповів директор агрохолдингу «Ерідон» Володимир Яковчук.

Застосування сучасних доїльних роботів на молочній фермі ПСП «Україна», за словами керівника, дало змогу підвищити надої до 5 л на день.

Також у Почуйках планують створити потужний сучасний сервісний центр Lely та навчально-тренувальний центр, аби оператори, які працюватимуть з цим обладнанням могли отримати відповідний сертифікат.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.