Найстаріший дуб Житомирської області росте біля села Тригір’я. Йому вже 600 років

Найстаршому та найбільшому дубу Житомирщини, що знаходиться біля села Тригір’я, незабаром виповнюється 600 років.  Про це повідомив портал zhzh.com.ua. За словами лісничих, ювілей відзначатимуть 20 вересня, у День працівника лісу.

Як говорять в Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, до свята внесуть зміни і в “паспорт” дуба Патріарха – тепер на табличці біля нього у графі “вік” буде зазначено “600 років”.

У заказнику “Над Тетеровом” дубів такого поважного віку  – близько сотні, Патріарх же – найстаріший та найвищий – висота його сягає 33 метрів. Через те, власне, і страждає – мало не щороку у нього влучає блискавка.

Із цим деревом-старожилом місцеве населення пов’язує багато легенд. Однак перекази про те, що тригірські дуби доправляли Петру І для будівництва кораблів – скоріше всього, є лише домислами.

А от ймовірність того, що ці дуби “зустрічали” Богдана Хмельницького – досить велика. Як свідчать історичні дані, в І половині 17 століття гетьман відвідував Тригірський чоловічий монастир, розміщений неподалік.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.