Нікого не залишимо у біді, – Володимир Федоренко зустрівся з потерпілими від пожеж в Овруцькому районі

Центральна та місцева влада роблять все, аби вже найближчим часом допомогти постраждалим від пожеж на Житомирщині відбудувати власне житло та відновити свої сільські господарства. Про це під час виїзної інспекції до Овруцького району заявив 1-й заступник голови Житомирської ОДА. Як інформує офіційний сайт обласної адміністрації, у свято Великодня Володимир Федоренко разом з групою народних депутатів та представниками Державної екологічної інспекції об’їхав села, постраждалі від пожеж, та зустрівся з їхніми мешканцями, в тому числі з тими, які були евакуйовані з зони лиха співробітниками ДСНС. Під час зустрічей визначили першочергові проблеми та потреби погорільців, а також обсяги фінансової та речової допомоги.

«Разом з народними депутатами Арсенієм Пушкаренком, Артемом Кунаєвим та в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгором Фірсовим зустрілися з постраждалими. Пообіцяли як фінансову допомогу, так і матеріальну: одяг, харчі, будматеріали. Нікого не залишимо в біді. Буде відкрито рахунок для благодійної допомоги», – цитує слова Володимира Федоренка офіційний сайт Житомирської облдержадміністрації.

Також 19 квітня в Овручі відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації пожеж під керівництвом заступника голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколи Ільченка та за участі першого заступника голови Житомирської ОДА Володимира Федоренка, народних депутатів, т.в.о. голови Держекоінспекції Єгора Фірсова й голови Овруцької РДА Ярослава Чепурка.

«Пожежі охопили чотири тисячі п’ятсот гектарів. Це – неймовірна площа. Болота, радіоактивні залишки, відселена зона. Цілі вулиці кинутих будинків. Багато проблем, які ми з вами повинні вирішувати. І ми їх вирішимо. Співробітники ДСНС всім забезпечені.  По відношенню до заправок – у нас немає питань. По відношенню до харчування – немає питань. По відношенню до використання любої техніки, яка є в нас сьогодні реально в державі, – немає питань. Люди працюють і вдень, і вночі», – розповів під час засідання оперативного штабу заступник голови ДСНС Микола Ільченко.

«Люди вже по дві-три доби знаходяться тут майже без сну, цілодобово чергують у місцях, де були поширення пожеж. І роблять усе можливе, щоб їх локалізувати», – розповів про роботу співробітників ДСНС народний депутат від фракції «Слуга народу» Артем Кунаєв.

Як наголосив заступник голови ОДА Володимир Федоренко, головне зараз – не лише загасити залишки пожежі, але й допомогти місцевому населенню, яке постраждало від руйнівного вогню. Адже майже півсотні мешканців Полісся були евакуйовані з територій, охоплених полум’ям. Багато людей залишилися без даху над головою.

«Ми спілкуємося зараз з людьми, наші представники влади обходять домівки, запитують – які є загальні потреби, чим можемо допомогти зараз. Розповідаємо, що нами прийнято рішення – тим людям, які захочуть залишитися тут, незважаючи на те, що вони проживали в зоні відчуження, ми допоможемо відновити всі будівлі. Незалежно від того, який вони мають юридичний статус», – запевнив Володимир Федоренко.

Після завершення оперативного штабу в Овручі т.в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов подякував співробітникам ДСНС, а також народним депутатам, які тиждень тому проголосували за збільшення у десятки разів штрафів за умисні підпали трави, які є головною причиною нинішнього лиха на Поліссі. Разом з тим, на думку Фірсова, законодавці мають розглянути можливість збільшення повноважень Державної екологічної інспекції у питанні контролю за діяльністю лісництв.

«Окремо хотів би звернутися до народних депутатів, тому що законодавчі зміни нам вкрай необхідні, особливо – законопроект про державний екологічний контроль. Він розширює повноваження Державної екологічної інспекції в питанні протипожежної безпеки, і в тому числі – лісгоспів. Ми дуже очікуємо на ухвалення Верховною Радою цього законопроекту», – відзначив Єгор Фірсов в інтерв’ю житомирським ЗМІ.

Народні депутати від фракції «Слуга народу» наголосили на важливості безпосереднього спілкування влади з мешканцями постраждалих населених пунктів, а також з вогнеборцями ДСНС, які сьогодні без відпочинку та вихідних ліквідовують масштабні займання на Житомирщині.

«Ми, як народні депутати, продовжуємо здійснювати парламентський контроль – спеціально виїхали до Овруцького району для безпосереднього ознайомлення з ситуацією, щоб побачити, як працюють відповідні служби, в якому стані сьогодні люди, щоб вони не були кинуті напризволяще. І разом з відповідними органами ми вживемо всіх заходів, аби забезпечити громадян всім необхідним», – прокоментував результати виїзної наради народний депутат від фракції «Слуга народу» Арсеній Пушкаренко.

Як повідомив на своїй сторінці у мережі Facebook 1-й заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко, на поточний момент для ліквідації масштабних лісових пожеж в області залучені 963 співробітники ДСНС, 157 одиниць протипожежної техніки, 3 спеціальні протипожежні літаки АН-32П та гелікоптер.

«Маю надію, що ми впораємося з гасінням пожежі на Овруччині та швидко розпочнемо відновлення життєдіяльності громад на вказаних територіях», – написав Володимир Федоренко на своїй сторінці у соціальній мережі.

Разом з народними депутатами ??
Арсенієм Пушкаренко, Артемом Кунаєвим, в.о. Голови Державної екологічної інспекції…

Опубликовано Володимиром Федоренко Понедельник, 20 апреля 2020 г.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.