Новограду-Волинському можуть повернути історичну назву – Звягель

Напередодні 150-річчя з Дня народження Лесі Українки в Новограді-Волинському заговорили про повернення місту історичної назви – Звягель. Про це повідомляється на сайті Новоград-Волинської міської ради.

«На адресу керівництва міської територіальної громади надійшли звернення з ініціативою повернення місту Новограду-Волинському його історичної назви – Звягель. У зверненнях, зокрема, висловлено прохання підтримати ініціативу прогресивної громадськості міста та наміри попередніх поколінь щодо відновлення місту історичної назви – Звягель. Ініціатори звернень вважають, що саме таке рішення не тільки засвідчить про патріотизм громади та повернення місту його історичних, духовних коренів, а і буде гарним подарунком місту, українському суспільству до 150-річчя від Дня народження видатної землячки Лесі Українки», –  повідомляє міськрада.

В місті створили робочу групу щодо перейменування Новограда-Волинського.

Під час першого її засідання секретар міської ради розповіла про нормативно-правові акти, які регламентують процес перейменування географічних назв населених пунктів України та витрати, що понесе за собою зміна назви міста.

У міськраді планують провести громадське обговорення та громадські слухання щодо перейменування Новограда-Волинського.

Довідка про Новоград-Волинський

Місто вперше згадується у джерелах в 1256 році під назвою Возвягель. Розвинувся як урбаністичний центр Звягель в XVI ст. під пануванням князів Острозьких. Після другого поділу Польщі (1793 р.) Звягель перейшов до складу Російської імперії. Указом російської імператриці Катерини II від 5 липня 1795 року Звягель перейменовано на Новоград-Волинський і визначено адміністративним центром новоствореної Волинської губернії. Проте через брак приміщень для розміщення губернських служб, місто так і залишилося повітовим.

25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському народилася Лариса Петрівна Косач-Квітка – відома світові як видатна українська поетеса, драматург, громадська діячка Леся Українка.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.