Обережно: на базари Житомирської області привезли дині, що напхані нітратами

У Житомирі працівники лабораторії Житнього ринку виявили близько 300 кілограмів динь з перевищеним вмістом нітратів. Неякісну продукцію знищили.

Як повідомляє “Суспільне телебачення”, перед початком продажів продукцію досліджують. З партії кавунів та динь відбирають зразки і проводять аналіз на вміст нітратів.

“Наразі ми виявили вісім партій динь, в яких перевищено вміст нітратів. При нормі 90 мг/кг показник інколи досягав позначки 160 мг/кг. Якщо продукція вже потрапила на територію ринку і було виявлено, що вона недоброякісна – вона підлягає механічному подрібненню, після чого ми засипаємо її хлорним вапном, і власник утилізує товар”, – розповів завідувач лабораторією “Житнього ринку” Євгеній Давидов.

Продавчиня Сніжана Вишневецька каже, що на її прилавок потрапляє якісний товар, тому вона не боїться купувати для себе ранні дині:

“Дині смачні, мені подобаються, але ще трошки дорогуваті. Один раз брала для себе. Перед тим як продавати дині, ми перевіряємо їх в лабораторії. За результатами – весь товар якісний”.

Зі слів Сніжани Вишневецької, на “Житньому ринку” ранні кавуни та дині поки купують не часто.

Житомирянка Світлана Бережницька каже, що кавун на “Житньому ринку” можна купити за ціною від 9 гривень за кілограм, диню – 20 гривень за кілограм:

“Скільки можна їх купити за такою ціною? Хіба скуштувати раз на сезон. Але я вважаю, що вони зараз вирощені на нітратах. Найкраще купувати дині та кавуни в серпні”.

Відвідувачка ринку Людмила Доманчук каже, що отруїлася після того, як останнього разу з’їла ранній кавун, тож тепер їх не купує.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.