Оплата комунальних послуг під час воєнного стану

Сьогодні багатьох українців хвилює питання оплати комунальних послуг. У родин змінилися місце проживання та фінансове забезпечення. Однак міські служби продовжують працювати. Вони забезпечують населення газом, світлом, водою, прибирають сміття тощо. Тож розрахунку за комунальні послуги не оминути.

Особливості оплати під час війни

Комунальні підприємства наголошують на важливості платежів. Своєчасне надходження грошей гарантують безперервне водопостачання, електроенергію, газ. Тож якщо ви маєте змогу платити в повному обсязі, не зволікайте з переказом коштів.

Однак введення воєнного стану передбачає:

  • Відсутність нарахування пені та штрафів за несвоєчасну оплату;
  • Заборону на відключення, світла, газу, води або відчуження житла за борги.

Все ж по закінчення війни доведеться сплатити всі рахунки, оскільки списання заборгованості не передбачено.

Чи потрібно оплачувати із-за кордону

Виїзд з території України не звільняє вас від обов’язкових платежів. Нарахування у багатьох випадках залежить від показників лічильників. Не забувайте щомісяця передавати ідентичні дані.

Якщо при від’їзді ви залишили увімкненим холодильник, електроенергія все одно буде споживатися. Це означає, що при поверненні додому вам необхідно буде повідомити коректні показники й сплатити спожитий обсяг.

За фіксовані щомісячні послуги доведеться розрахуватися у повному обсязі. При відсутності вдома понад 30 днів можна написати заяву у відповідну організацію для можливого перерахунку.

Як платити за житло на окупованих територіях або зруйноване

За житло, що повністю зруйновано, платити не потрібно. Повідомте правоохоронні органи в установленому порядку, зробивши відповідні фото та відео.

На окупованих територіях ви можете продовжувати сплачувати на українські рахунки комунальних підприємств або ж тимчасово призупинити грошові перекази на користь комунальників.

Де оплачувати комунальні послуги?

Під час воєнного стану особливо актуальною стає оплата онлайн. На сайті iPay.ua можна виконати всі необхідні платежі в будь-якому місці у зручний час. Для цього потрібні лише ґаджет, інтернет та картка Простір, Visa, MasterCard з достатньою сумою на рахунку.

Щоб розпочати, перейдіть за посиланням https://www.ipay.ua/ua/bills/utilities:

  1. Виберіть потрібне КП одним зі способів:
  • за допомогою фільтрів за місцем проживання і типом послуги;
  • скориставшись пошуком на сайті iPay.ua.

2. Введіть дані платника та платежу – найчастіше це особовий рахунок, сума, період оплати, показники лічильників тощо

3. Заповніть дані картки чи швидко оплатіть за допомогою Google Pay, Apple Pay.

4. Натисніть оплатити, зробивши підтвердження.

Щоб не замислюватися кожен раз над збереженням квитанцій, зареєструйтеся на сайті iPay.ua. Після авторизації кожен платіж буде автоматично збережено в «Архіві платежів». У будь-який момент ви зможете переглянути деталі оплати та надрукувати чек, якщо знадобиться перерахунок.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.