Перерахунок пенсій з 1 грудня 2019 року

З 1 грудня 2019 року підвищується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 1564 грн. до 1638 грн. відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

        Зазначеному перерахунку підлягають мінімальні та максимальні пенсійні виплати, а також надбавки та підвищення до пенсій, розмір яких залежить від  прожиткового мінімуму. Зокрема:

  • пенсії за особливі заслуги перед Україною згідно із Законом України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;
  • пенсії  ветеранам війни;
  • пенсії жертвам нацистських переслідувань;
  • мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та інвалідам Другої світової війни;
  • мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • надбавка донорам.

Варто зазначити, що даний перерахунок не проводиться особам, які працюють або займаються підприємницькою діяльністю. Працюючим пенсіонерам та пенсіонерам, що проводять діяльність з отриманого доходу, перерахунок пенсій буде проведено після звільнення з роботи або припинення діяльності, з урахуванням прожиткового мінімуму, який встановлено на дату звільнення або припинення діяльності.

Звертаємо увагу: зазначені перерахунки проведені автоматизованим способом та не потребують додаткового звернення до органів Пенсійного фонду України.

Розмір підвищення розраховується індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться у пенсійній справі.

Довідкову інформацію щодо механізму проведення перерахунку пенсій громадяни можуть отримати за телефоном «гарячої лінії» Коростенського сервісного центру обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (04142) 5-03-83.

Начальник Коростенського відділу обслуговування

громадян (сервісного центру) головного управління

Пенсійного фонду України в Житомирській області Ірина ОБИХОД

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.