Планова госпіталізація в “червоній зоні” під забороною

Про це повідомляється у постанові уряду.

Відтепер у червоній зоні забороняється проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації. У попередній редакції постанови, якою вводилася оновлена модель адаптивного карантину, заборона на планові госпіталізації діяла вже у “жовтій” зоні.

Водночас дозволяється:

  • надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
  • надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
  • надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
  • надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

У попередній редакції постанови, якою вводилася оновлена модель адаптивного карантину, заборона на планові госпіталізації діяла вже у жовтій зоні.

Нагадаємо, громадян у “червоних” зонах зобов’язали носити маски на вулицях і в парках.

Довідкова інформація: Нині в Україні спостерігається значне погіршення епідеміологічної ситуації.

На початку березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що через значне погіршення епідеміологічної ситуації в Україні влада може розглянути питання введення більш жорстких карантинних обмежень – так званого локдауну.

Шмигаль додав, що уряд намагатиметься максимально управляти наявним адаптивним карантином, але якщо у більшості регіонів зайнятість “коронавірусних” ліжок у медичних закладах перевищуватиме 65%, то запровадження локдауну стане необхідним.

Степанов також визнав, що Україна увійшла у третю хвилю пандемії. За його словами, рішення про введення локдауну по всій країні буде ухвалене за умови, якщо від 50% до 70% всіх областей виявляться в “червоній” зоні епідеміологічної небезпеки.

Станом на 23 березня до “червоної” зони потрапили місто Київ, а також вісім областей: Львівська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська та Чернівецька.

Крім того, за добу, що минула, Україна оновила антирекорд зі смертей від коронавірусу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.